• 2012-04-24

Frank London na XIV Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA

16 maja 2012 roku o godzinie 20.00 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu wystąpi trębacz Frank London wraz ze swoim zespołem Hasidic New Wave. Koncert stanowi część XIV Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA, który odbędzie się w dniach 12-18 maja 2012 roku.

Frank London & Hasidic New Wave (źródło: materiały prasowe)

Frank London & Hasidic New Wave (źródło: materiały prasowe)

Frank London pojawił się na ponad 300 płytach, współpracując m.in. z takimi artystami jak Iggy Pop, Allen Ginsberg, John Zorn,czy Itzhak Perlman. Wspólnie z zespołem The Klezmatics otrzymał także nagrodę Grammy. Dał się poznać również jako dyrygent, dzięki operze Davida Byrne’a i Roberta Wilsona The Knee Plays oraz twórca muzyki teatralnej i filmowej – jego płyta The Debt.

Nowojorski trębacz, który szerszej znany jest głównie za sprawą współpracy z The Klezmatics, zawita do stolicy Dolnego Śląska z Hasidic New Wave, projektem łączącym muzykę żydowską m.in. z jazzem i funkiem.

Od blisko dwudziestu lat Frank London udowadnia, że muzyka żydowska nadąża za najnowszymi trendami i zdobywa wciąż nowych słuchaczy na całym Świecie. Doskonale prezentuje się w połączeniu z awangardowymi aranżacjami, jazzem, funkiem, czy rockiem. Jego koncerty z Hasidic New Wave to połączenie avant jazzu i muzyki żydowskiej podana w bardzo nowoczesnej formie. Muzycy często improwizują na scenie, dając ponieść się panującej na niej i wśród publiczności atmosferze.

Koncert: Frank London & Hasidic New Wave
XIV Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA
16 maja, godz. 20.00
Synagoga pod Białym Bocianem
Włodkowica 7
Wrocław

Dodaj komentarz