• 2012-04-23

259 w Bochenska Gallery

26 kwietnia 2012 roku w Bochenska Gallery w Warszawie odbędzie się wernisaż prac Judyty Krawczyk-Domańska i Joanny Mląckiej 259.

Judyta Krawczyk-Domańska, „Stół” (źródło: materiał prasowy)

Judyta Krawczyk-Domańska, „Stół” (źródło: materiał prasowy)

W Bochenska Gallery trwa wystawa dwóch młodych artystek uhonorowanych wieloma nagrodami, w tym za najlepsze dyplomy. Ostatnio ich prace zostały wyróżnione nominacją do nagrody głównej w międzynarodowym konkursie Strabag ArtAward 2011 . Obie studiowały w pracowni Leona Tarasewicza, obie malują obrazy (choć to nie jedyna ich aktywność). Łączy je wiele, także prostota tematów i bardzo osobisty sposób ich potraktowania, ale jednocześnie każda z nich zachowuje wyjątkowo oryginalny własny styl.

Joanna Mlącka eksploruje formy organiczne, umieszcza je w tajemniczych ogrodach lub nieokreślonych przestrzeniach, czasem maluje też codzienne przedmioty przyjmujące w jej obrazach magiczną aurę. Obrazy bywają kolorowe i niemal monochromatyczne, w wyraźnym dialogu z praktykowaną też przez artystkę fotografią.

Judycie Krawczyk – Domańskiej bliższa jest figura ludzka, portrety, odbicia, sięganie do starych albumów, wszystko po to, by pytać o własne terytorium dla siebie samej i innych postaci, o ich wzajemne relacje i zależności. Ciekawe formalnie płótna niosą w sobie też pewien neo-romantyczny klimat.

Wernisaż: 26 kwietnia, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 15 maja
Bochenska Gallery
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

Dodaj komentarz