Wernisaż z muzyką: malarstwo na szkle i koncert jazzowy

13 maja 2012 roku o godzinie 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty odbędzie się wernisaż wystawy Na szkle Katarzyny Rusak-Sareckiej oraz koncert zespołu jazzowego Sypień/Polak/Perek Trio. Spotkanie zrealizowane jest w ramach cyklu Wernisaże z Muzyką.

Na Szkle - wernisaż Katarzyny Rusak-Sareckiej oraz koncert jazzowy Sypień/Polak/Perek Trio (źródło: materiały prasowe)

Na Szkle - wernisaż Katarzyny Rusak-Sareckiej oraz koncert jazzowy Sypień/Polak/Perek Trio (źródło: materiały prasowe)

Wystawa Na szkle Katarzyny Rusak-Sareckiej potrwa do 15 czerwca.

Swoje prace wykonuję przy użyciu profesjonalnych farb. Efekty wizualne zbliżone są do klasycznego witrażu, wykonywanego tradycyjną techniką łączenia kolorowego szkła za pomocą stopu ołowiu. Właśnie od witrażu zaczęła się moja przygoda ze szkłem, która trwa do dzisiaj. Szkło jest niezwykle wdzięcznym i wielowymiarowym materiałem dlatego wybrałam je na podkład swoich obrazów. Końcowy efekt zawsze jest zaskakujący ze względu na właściwości samego szkła oraz odpowiednie oświetlenie. Właśnie ta gra kolorów, świateł i przenikania urzekła mnie najbardziej.

Inspirację stanowią dla mnie przede wszystkim kontrasty i formy zaczerpnięte z natury oraz wielorakość i bogactwo różnych kultur szczególnie tych , które swoją stylistyką odbiegają od naszej.

Katarzyna Rusak-Sarecka

Koncert jazzowy: Sypień/Polak/Perek Trio

Piotr Sypień - kontrabasista, gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kontrabasu i gitary basowej. Obecnie student pierwszego roku Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (jazz i muzyka estradowa).

Michał Polak - perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (perkusja klasyczna) oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (jazz i muzyka estradowa). Kilkakrotny laureat głównych nagród podczas przeglądów młodych perkusistów w Katowicach i Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach. Od wielu lat koncertuje w kraju i za granicą.

Łukasz Perek - pianista, puzonista, aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Swoją działalność dzieli między muzykę jazzową a teatralną.

Wernisaże z Muzyką
wernisaż Katarzyny Rusak-Sareckiej /  koncert jazzowy Sypień/Polak/Perek Trio
13 maja, godz. 18.00
Wrocławski Klub Formaty
Samborska 3/5
Wrocław

Dodaj komentarz