• 2012-04-21

Laurie Anderson, Język przyszłości

22 kwietnia 2012 roku o godz. 19.30 w Studiu Na Grobli Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Laurie Anderson. Wydarzenie organizowane jest w ramach 17. edycji Portu Literackiego.

Laurie Anderson, „Język przyszłości”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Laurie Anderson, „Język przyszłości”, okładka książki (źródło: materiały prasowe)

Amerykańska artystka znana jest głównie z dokonań muzycznych, a teraz debiutuje w Polsce w roli pisarki. Anderson, prywatnie żona Lou Reeda, jest artystką eksperymentalną, działającą z powodzeniem na różnych polach sztuki, takich jak muzyka, rzeźba, rysunek czy performance. Jej twórczość jest mocno eklektyczna i znosi podziały pomiędzy dziedzinami sztuki, szukając wciąż nowych inspiracji i jakości w ciągłym mieszaniu dyscyplin oraz środków wyrazu.

19 kwietnia 2012 roku nakładem wydawnictwa Biuro Literackie ukazała się książka Laurie Anderson Język przyszłości w przekładzie Julii Fiedorczuk. Autorka osobiście zadbała aby jej pierwsza pozycja w języku polskim była wydawniczym unikatem. Prócz kolejności tekstów, artystka sama wybrała papier na okładkę i wnętrze książki oraz format i rodzaj jej oprawy. Specjalnie wykonała ponad sześćdziesiąt rysunków kredą na tablicy, układających się w cykle, które można samodzielnie animować poprzez przewracanie stron.

Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego
Wrocław, Na Grobli 30/32
Termin: 22 kwietnia, godz. 19.30

Dodaj komentarz