• 2012-04-21

Polska scena na Open’er Festival

4 lipca 2012 roku w Babich Dołach rozpocznie się kolejna edycja Heineken Open’er Festival. Na polskiej scenie wystąpią w tym roku m.in. Fisz/Emade, Kapela ze Wsi Warszawa i UL/KR.

Fisz, Emade, DJ Eprom (źródło: materiały prasowe)

Fisz, Emade, DJ Eprom (źródło: materiały prasowe)

Fisz Emade Tworzywo Medley - Bracia Waglewscy to stali goście festiwalu Open’er, zarówno ze swoim hiphopowo-eksperymentalnym obliczem, jaki i rockowym pod postacią Kim Nowak. Tym razem Bartek i Piotr Waglewscy z zespołem pojawią się na scenie, by przypomnieć fanom utwory ze swoich pierwszych trzech płyt oraz materiał, który jest jakby powrotem do początków kariery, a na pewno do muzycznych fascynacji z młodzieńczych lat, czyli ubiegłoroczne Zwierzę bez nogi. W ubiegłym roku, po ponad dekadzie, Fisz i Emade postanowili wrócić do pierwotnego, pionierskiego brzmienia.

Kapela Ze Wsi Warszawa – zespół gra muzykę określaną folkiem mazowieckim. W tym roku wydana została, zaledwie trzy tygodnie temu, płyta NORD, na której można usłyszeć szwedzki zespół Hedningarna, uznawany za prekursora world music oraz Sandy Scofield – Indiankę i szamankę z dalekiej północy Kanady. NORD, szósta studyjna płyta Kapeli to powód zbliżającej się intensywnej trasy koncertowej, która zahaczy także o festiwal Open’er.

Cool Kids Of Death – od dziesięciu lat są na scenie, przetrzymując wszystkie wahania polskiego rynku muzycznego. Nadal są kojarzeni ze swoim przełomowym debiutem Cool Kids Of Death i tekstem autorstwa Kuby Wandachowicza Generacja Nic. Ostatni raz na Open’erze można było ich oglądać w 2008 roku, po premierze albumu Afterparty. CKOD wrócili piątą płytą (Plan Ewakuacji) prawie w dziesiątą rocznicę debiutu.

Pablapovo i Praczas - dwóch muzyków, czujących puls ulicy i drzemiącej w niej muzyki spotkało się we wspólnym projekcie, na którego nazwę składają się ich pseudonimy – Pablopavo i Praczas. Ten pierwszy znany z Vavamuffin i solowego projektu jest obecnie jednym z najlepszych opowiadaczy i narratorów na polskiej scenie muzycznej. Praczas, producent związany z Masalą i Village Kollektiv nagrywa także pod szyldem Selphure Phuture. Owocem ich wspólnej pracy jest album Głodne Kawałki – na której można słyszeć basowe bity i digital dub plus słowa.

UL/KR – najnowszy album kolektywu zatytułowany UL/KR to jedna z najczęściej komentowanych płyt ostatnich tygodni. Niewiele ponad 20 minut muzyki, całość wyprodukowana w stylistyce lo-fi. Skład tworzy dwóch gorzowskich muzyków, Błażej Króla (dawniej w Kawałku Kulki) i Maurycy Kiebzak-Górski, związanych z wytwórnią Thin Man Records.

Heineken Open’er Music Festival
4-7 lipca 2012 roku
Babie Doły / Gdynia

Dodaj komentarz