• 2012-04-20

Wystawa i aukcja Fine Art – Bardzo nam się podoba

Od 20 kwietnia 2012 roku w salach wystawowych hotelu Harenda w Warszawie można będzie oglądać wystawę przedaukcyjną Fine Art – Bardzo nam się podoba.

Igor Chołda (Aqualoopa), „Gold Miner”, 2012, akryl, tusz, płótno, 50 x 40 cm (źródło: materiały prasowe)

Igor Chołda (Aqualoopa), „Gold Miner”, 2012, akryl, tusz, płótno, 50 x 40 cm (źródło: materiały prasowe)

Wśród artystów, których prace będzie można podziwiać na wystawie przedaukcyjnej, znajdą się m. in.:

Andrzej Cisowski – urodzony w 1962 r. w Białymstoku. W latach 1982-1987 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Od 1987 roku kontynuował studia w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, w pracowniach legend sztuki niemieckiej – początkowo u prof. Konrada Klaphecka, później A.R. Pencka. Pozostawał pod wpływem neoekspresjonistów, a także Jeana Dubuffeta, czy Jean-Michela Basquiata, nowojorskiego malarza, twórcy graffiti. W 1990 roku otrzymał tytuł Meisterschüler w pracowni A.R. Pencka. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został wyróżniony Nagrodą EXIT – 2005 za wieloletnią kreatywną obecność w różnych dziedzinach aktywności twórczej. Jest również laureatem II Nagrody 39. Biennale Malarstwa Bielska jesień, 2009. Od paru lat mieszka i pracuje w Targowie na Mazurach.

Marek Sułek – urodzony w 1963 r. w Tarnowie. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (prac. prof. Tarasina i Winiarskiego) i G. Rietveld Academie w Amsterdamie (nagrody za oba dyplomy 1992). Zajmuje się m.in.: malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz działaniami w przestrzeni (instalacja, performance, akcje parateatralne). Jest autorem szeregu realizacji np. Stref Odrealnionej Rzeczywistości, Serii Błękitnych i Różowych Drzew, Rzeźb Jednorazowego Użytku, Techno-eco instalacji. W swych działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki. Powstają więc nieistniejące w naturze mutacje m.in. Błękitne Drzewa (malowane uschnięte drzewa), instalacje z kolorowych ziemniaków, efemeryczne rzeźby składające się z gipsu, farby i ciała. Od 1997 roku Sułek prowadzi autorską akcję pt. Warszawa Niezwykła w ramach której zrealizował m.in. Różowe Drzewo (przy PKiN) czy Sen o błękicie (Mariensztat).

Daria Sołtan-Krzyżyńska – urodzona w 1982 r. w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Główne obszary jej działalności to malarstwo (olej, pastel, akwarela), rysunek i tkanina unikatowa (gobelin tradycyjny, tkaniny wykonane własnymi technikami, batik na jedwabiu naturalnym). Obok dużych monochromatycznych, tworzy kompozycje wielobarwne, przedstawieniowe, często odrealnione. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i wiceprezesem Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART w Gdyni. Zorganizowała około 35 pokazów indywidualnych swoich prac. Prezentowała tez prace na około 200 wystawach zbiorowych. Za swoje prace na konkursach otrzymała czternaście nagród w kraju i za granicą.

Pierwsza aukcja Fine Art – Bardzo nam się podoba, będąca zwieńczeniem wystawy pod tym samym tytułem, jest najnowszym projektem Domu Aukcyjnego Rempex. Celem wydarzenia jest pokazanie jak istotna jest obecność prac artystów na rynku wtórnym – rynku aukcyjnym.

Wystawa przedaukcyjna: od 20 do 25 kwietnia
Aukcja: 25 kwietnia o godz. 18.00
Sale wystawowe Hotelu Harenda
Krakowskie Przedmieście 4/6
Warszawa

Dodaj komentarz