• 2012-04-18

Drugie życie książki

22 kwietnia 2012 roku o godz. 15.00 w Krakowie rozpocznie się trzecia edycja akcji Drugie Życie Książki.

Logo akcji „Drugie życie książki” (źródło: materiały prasowe)

Logo akcji „Drugie życie książki” (źródło: materiały prasowe)

Jeśli dopisze pogoda – uczestnicy spotkają się na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego, w razie deszczu – w holu budynku.

Żeby wziąć udział w akcji wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Wymieniać można także literaturę dla dzieci i cieszące się sporym zainteresowaniem książki obcojęzyczne. Na prośbę uczestników dotychczasowych dwóch edycji akcji wprowadzono nowy zapis do regulaminu: kto przyniesie książki starsze niż te, wydane w 1995 roku, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które zdecydują się wymienić nowe książki (wydane po 1995 roku) – nie mają żadnych ograniczeń w wyborze książki na zamianę.

Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Już pierwsza edycja okazała się sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Równolegle z Drugim życiem książki, w holu Pawilonu Wyspiańskiego najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się z pisarką Renatą Klamerus i posłuchać czytanej przez nią książki Tami z krainy pięknych koni – baśni o przygodach trójki dzieci mieszkających w krainie Kapadoclandia.

Drugie Życie Książki
Kraków, plac przed Pawilonem Wyspiańskiego
Termin: 22 kwietnia, godz. 15.00

Dodaj komentarz