• 2012-04-17

Kaja Szechowsko Mechaniczne zabawki

19 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii Nowa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Kai Szechowsko Mechaniczne zabawki.

Kaja Szechowsko, „Mechaniczne zabawki” (źródło: materiał prasowy)

Kaja Szechowsko, „Mechaniczne zabawki” (źródło: materiał prasowy)

Wystawa w Galerii Nowej jest nagrodą w konkursie im Wł. Strzemińskiego w łódzkiej ASP. Podczas trwania wystawy zostaną zaprezentowane obiekty, które powstały w okresie ostatnich lat pracy artystki. Jednym z nich jest Mosca (2010) (łac. musca) – ekskluzywny śmiecio-fetysz, mucha typu precjoza, wyhodowana w klimacie śródziemnomorskim z odpadków znalezionych na ulicy. Bardzo rzadki rodzaj muchy salonowej. Idealna do wyprowadzania na wyjątkowe spacery po ogrodach typu francuskiego lub jako towarzyszka letnich bankietów.

Innym jest z kolei Rezystafon (2011), który jest obiektem z pogranicza instalacji, muzyki i pseudofizyki. Działanie tego interaktywnego instrumentu opiera się na rzadko na co dzień uświadamianej i marginalnie wykorzystywanej właściwości dobrego przewodnictwa prądu przez człowieka, a co za tym idzie jego oporności. Ową jakże niedocenianą predyspozycję, znajdującą zastosowanie głównie podczas wsadzania palca do kontaktu lub suszenia włosów w wannie, przenoszony jest na grunt muzyczny.

Kaja Szechowsko (ur. 1987) studiowała na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi oraz w Accademia di Belle Arti di Catania (Włochy). W 2011 obroniła z wyróżnieniem dyplom w Pracowni Rzeźby i Działań w Przestrzeni prof. M. Wagnera. Zajmuje się tworzeniem obiektów intermedialnych.

Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Łódź

Dodaj komentarz