• 2012-04-16

Szkice o Ofelii

18 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00, gościnnie w Teatrze Korez w Katowicach, Teatr A Part zaprezentuje spektakl Szkice o Ofelii w reżyserii Marcina Hericha.

„Szkice o Ofelii”, reż. Marcin Herich (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Szkice o Ofelii”, reż. Marcin Herich (źródło: materiały prasowe organizatora)

Szkice o Ofelii to kameralne, częściowo improwizowane, aktorskie przedstawienie solowe w wykonaniu Moniki Wachowicz, zrealizowane w konwencji teatru ruchu, ciała i emocji. Spektakl ma charakter intymnego, wizualnego seansu teatralnego, w którym główną rolę odgrywają dżwięk, ruch sceniczny i intensywna obecność aktora. W przedstawieniu – które powstało w dużej mierze metodą pisania na scenie – twórcy zgłębiają temat naiwności i niewinności w konfrontacji z realiami egzystencji, seksualnością i kontekstem śmierci. Przedstawienie nie jest wyłącznie realizacją tematu Ofelii z szekspirowskiego pierwowzoru. Zapożyczony z Hamleta motyw Ofelii staje się w przedstawieniu Teatru A Part tropem, z którego wysnuta zostaje autorska narracja sceniczna.

W spektaklu wykorzystano fragmenty Hamleta Williama Szekspira w tłumaczeniach Józefa Paszowskiego i Romana Brandstaettera, wiersz Ofelia Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz teksty improwizowane. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

18 kwietnia, godz. 19.00

Centrum Kultury Katowice
Teatr Korez
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Dodaj komentarz