• 2012-04-14

Kolejne gwiazdy Coke Live Music Festival 2012

11 sierpnia 2012 roku na terenie Lotniska w Krakowie rozpocznie się Coke Live Muic Festival 2012. Do zapowiedzianych gwiazd dołączyły zespoły The Killers, Placebo oraz The Roots.

Placebo (źródło: materiały prasowe)

Placebo (źródło: materiały prasowe)

The Killers - Formacja z Las Vegas swoją nazwę zawdzięcza fikcyjnemu zespołowi, który pojawił się w teledysku grupy New Order. W muzyce The Killers echa nowej fali są mocno słyszalne, za sprawą syntezatorów i charakterystycznie ustawionego wokalu lidera grupy, Brandona Flowersa. Pierwszy album, Hot Fuss, wydanym w czerwcu 2004 roku – sprzedał się na całym świecie w ilości ponad 7 milionów egzemplarzy.

Po sukcesie drugiego i trzeciego albumu muzycy The Killers z powodzeniem skupili się na solowych projektach. Po dwóch latach przerwy wracają, tego lata zagrają zaledwie kilka koncertów, ponieważ cały czas intensywnie pracują nad swoim czwartym studyjnym albumem, który ukaże się jesienią. W czasie polskiego występu z pewnością usłyszymy fragmenty nowego wydawnictwa.

Placebo - Po piętnastu latach na scenie, sześciu albumach studyjnych, 11 milionach sprzedanych egzemplarzy, zawirowaniach oraz międzynarodowych sukcesach Placebo wracają po prawie roku milczenia. W czerwcu 2009 roku Placebo wydali swój szósty album studyjny, Battle For The Sun, uzyskał pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 10 krajach, czołówki list w kilkunastu kolejnych czy wreszcie nagroda MTV dla najlepszego zespołu alternatywnego w Europie. Promując poprzedni album zagrali ponad 140 koncertów, dla 2.5 miliona osób, w 44 krajach. Finałowy koncert został nagrany i opublikowany jako DVD We Come In Pieces.

The Roots - Są jednym z najważniejszych amerykańskich zespołów hip-hopowych oraz aktywnymi komentatorami bieżących spraw politycznych i społecznych. Długa jest lista artystów, z którymi The Roots nagrywali. Od Eryki Badu przez Jay’a-Z do Sufjana Stevensa czy Johna Legenda. W ciągu dwudziestu lat wydawniczej działalności The Roots nagrali 10 w pełni autorskich, studyjnych albumów. Każdy z nich to osobna historia, inny etap rozwoju zespołu, a nawet różne składy.

Coke Live Music Festival 2012
11-12 sierpnia
Lotnisko – Muzeum Lotnictwa
Kraków

Dodaj komentarz