• 2012-04-13

Klub cmentarny Marcina Sławińskiego

22 kwietnia 2012 roku o godz. 17.30 w Teatrze Kwadrat w Warszawie można będzie obejrzeć spektakl Klub cmentarny w reżyserii Marcina Sławińskiego. Wydarzenie odbywa się w ramach drugiej edycji Dni Teatru na Mokotowie.

„Klub cmentarny”, reż. Marcin Sławiński (źródło: mat. prasowe Dni Teatru na Mokotowie)

„Klub cmentarny”, reż. Marcin Sławiński (źródło: mat. prasowe Dni Teatru na Mokotowie)

Klub cmentarny
Przekład: Daniel Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Obsada: Ewa Kasprzyk, Ewa Wencel, Ewa Ziętek, Lucyna Malec, Marek Siudym

Dla trzech wdów (wyznania mojżeszowego) regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów, to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się od siebie każdym, nawet najdrobniejszym elementem charakteru, wspomniane panie rytualnie umawiają się na wspólnych herbatkach, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną. Kiedy między nim, a jedną z przyjaciółek, wywiązuje się płomienny romans, przyszłość klubu cmentarnego, którego rytuałom tak długo hołdowały, staje pod ogromnym znakiem zapytania.

Teatralne święto na Mokotowie potrwa od 19 do 22 kwietnia 2012 r.. W programie znajdują się 22 wydarzenia. Do udziału w projekcie w tym roku zaproszone zostały wszystkie teatry działające w Dzielnicy Mokotów oraz Domy Kultury.

Teatr Kwadrat
al. Niepodległości 141
Warszawa

Dodaj komentarz