• 2012-04-13

Dub FX w ramach City Sounds

30 maja 2012 roku o godzinie 20.00 we wrocławskim klubie Eter w duecie wystąpią beatboxer Dub FX oraz wokalistka Flower Fairy. Koncert odbędzie się w ramach cyklu imprez miejskich City Sounds.

Flower Fairy i Dub FX (źródło: materiały prasowe)

Flower Fairy i Dub FX (źródło: materiały prasowe)

Australijczyk Benjamin Stanford zwany Dub FX swą rozpoznawalność zdobył dzięki występom na ulicach największych miast Europy, skrzętnie dokumentowanym i rozprowadzanym w sieci. To właśnie głównie dzięki internetowi Dub FX cieszy się od paru lat niesłabnącą popularnością także w Polsce. Nie wspiera go żadna duża wytwórnia, a mimo to jego koncerty cieszą się sporą popularnością.

Twórczość Dub FX stanowią kompozycje składające się z generowanych głównie za pomocą jego własnego głosu dźwięków, zapętlanych i przetwarzanych następnie na żywo partii przy pomocy rozbudowanych do tego celu urządzeń. W ulicznych performance’ach Stanfordowi towarzyszy na co dzień jego narzeczona Flower Fairy (prawdziwe nazwisko: Shoshana Sadia). To ona wykonuje z nim najbardziej rozpoznawalne kompozycje Dub FX’a – Everythinks A Ripple, Wandering Love, czy Time Will Tell.

Koncert Dub FX & Flower Fairy na City Sounds
30 maja, godz. 20.00
Klub ETER
Kazimierza Wielkiego 19
Wrocław

Dodaj komentarz