• 2012-04-07

Ania Dąbrowska w eterze

13 kwietnia 2012 roku o godzinie 19.00 we wrocławskim klubie Eter odbędzie się koncert Ani Dąbrowskiej z zespołem. Artystka zaprezentuję piosenki ze swej ostatniej płyty oraz znane piosenki filmowe.

Ania Dąbrowska, fot. Kama Czudowska (źródło: materiały prasowe)

Ania Dąbrowska, fot. Kama Czudowska (źródło: materiały prasowe)

Ania Dąbrowska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Dotychczas nagrała cztery albumy, z których każdy uzyskał status Platynowej Płyty: Samotność po zmierzchu (2004), Kilka historii na ten sam temat (2006), W spodniach czy w sukience? (2008), Ania Movie (2010). Na Ania Movie piosenkarka zaprezentowała własne wersje ulubionych piosenek z filmów. Album zawiera utwory tak odległe stylistycznie i czasowo jak Sounds of Silence Simona & Garfunkela z filmu AbsolwentStrawberry Fields Forever The Beatles, a także singlowy Bang Bang z repertuaru Nancy Sinatry.

W lipcu 2009 r. Ania przyjęła zaproszenie Marca Collina z zespołu Nouvelle Vague i nagrała w paryskim studiu piosenkę Roberta Palmera Johnny & Mary. Utwór ten znalazł się na płycie Nouvelle Vague zatytułowanej NV3. Jesienią 2010 i wiosną 2011 Ania zagrała trasę koncertową Ania Movie Tour, której oprawa oświetleniowo-wizualna nawiązywała do klimatu znanego z płyty.

Ania Dąbrowska (źródło: materiały prasowe)

Ania Dąbrowska (źródło: materiały prasowe)

Koncert Ani Dąbrowskiej
13 kwietnia, godz. 19.00
klub Eter
Kazimierza Wielkiego 19
Wrocław

Dodaj komentarz