• 2012-04-05

Piotr Łakomy – nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię

Do 12 kwietnia 2012 roku w Galerii Arsenał w Białymstoku można oglądać wystawę Piotra Łakomego Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię / I see no evil, I hear no evil, I speak no evil.

Piotr Łakomy, „jeszcze bez tytułu”, fot. Kamil Strudziński (źródło: materiał prasowy)

Piotr Łakomy, „jeszcze bez tytułu”, fot. Kamil Strudziński (źródło: materiał prasowy)

Zredukowane walory odstają od otaczającej rzeczywistości, tworzą własne zdegenerowane uniwersum. Jakaś wypadkowa złożonych procesów cywilizacyjnych, ponad miarę rozbuchanej ekonomii, niemożliwego do skonsumowania natłoku informacji, piekła rzeczy i obrazów przytłaczających nas na każdym kroku, każe tęsknić za prostotą, siłą bezpośredniego doświadczenia, utraconą władzą sądzenia. Piotr Łakomy buduje minimalistyczne getto materialności zdegradowanej, środowisko, w którym na powrót możemy widzieć i ustanawiać autentyczne relacje z otoczeniem.

Kuba Bąk

Piotr Łakomy (1983) absolwent Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zajmuje się szeroko pojętym malarstwem, instalacją i obiektem. Jest autorem i kuratorem wydarzeń oraz publikacji T-HOOD (Temporary Hood) (2011), DUST SHOW (działania w przestrzeni publicznej) Kopenhaga, Dania, wrzesień-październik (2010), DUST SNOW (Zimowy Park Rzeźby) Poznań, Polska, styczeń (2010). Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz programu rezydencyjnego DIVA – Danish International Visiting Artists Programme (2010). Brał udział w wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce, Francji, Danii, USA, Australii. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu.

Kurator: Monika Szewczyk
Wystawa potrwa do 12 kwietnia
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz