• 2012-04-05

GreenZOO Festival opanuje Kraków

23 maja 2012 roku w kilku krakowskich klubach rozpocznie się GreenZOO Festival, skupiający popowych i folkowych artystów z całego świata. Festiwal potrwa do 26 maja.

Platak GreenZOO Festival (źródło: materiały prasowe)

Platak GreenZOO Festival (źródło: materiały prasowe)

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów i zespołów. Green ZOO powstał spontanicznie w 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej piosenkarki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes . Basia Bulat przyjechała do Polski między innymi na zaproszenie Arcade Fire, aby zagrać support przed ich koncertem na warszawskim Torwarze. Festiwal nazwany został Green ZOO – od tytułu przeboju Ludmiły Jakubczak W zielonym ZOO, który na stałe trafił już do koncertowego repertuaru Basi Bulat.

Koncerty będą odbywać się w klubach: Betel, Re, Rozrywki Trzy, Kotkarola i Bomba, a wystąpi łącznie ponad 20 zespołów, w tym prawie połowa z zagranicy. Wśród już potwierdzonych znajdują się między innymi: Lower Dens (US), Moonface (CA), Socalled (CA), Molly Nilsson (DE), Swearing at Motorists (US), Katie Moore (CA), Jason Urick (US), VUK (FI) i Ben Caplan (CA).

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się panel dyskusyjny dla song-writerów oraz spotkania z artystami na temat strategii DIY (Do It Yourself). W planach są też warsztaty dla booking agentów, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o tym nieznanym szerzej w Polsce zawodzie.

Miejsca festiwalowe:

  • Betel (Pl. Szczepański 3) – POP Montreal Stage
  • Bomba (Pl. Szczepański 2/1) – Green ZOO Festival Club / Aktivist Stage
  • Rozrywki Trzy (Mikołajska 3) – Radiofonia Stage
  • Klub RE (Św. Krzyża 4) – Nothing Stage
  • Kotkarola (Rynek Główny 6) – Extra Stage
Logotyp GreenZOO Festival (źródło: materiały prasowe)

Logotyp GreenZOO Festival (źródło: materiały prasowe)

GreenZOO Festival 2012
Organizator: Fron Row Heroes
23-26 maja 2012 roku,
Kraków

Dodaj komentarz