• 2012-04-02

Rusza Ogólnopolski Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia

13 kwietnia 2012 roku w łódzkiej Galerii Manhattan rozpocznie się II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo Punkty Widzenia.

Festiwal Punkty Widzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Punkty Widzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ideą festiwalu jest stworzenie warunków umożliwiających spotkanie osób zainteresowanych współczesną sztuką wideo. Festiwal Punkty widzenia jest platformą prezentacji dokonań i zjawisk w najnowszej sztuce wideo, jak i sposobnością wymiany myśli, doświadczeń oraz umiejętności pomiędzy artystami ze znacznym dorobkiem oraz twórcami debiutującymi na polu sztuki. W 2012 roku, po raz drugi, Festiwal odbędzie się w Galerii Manhattan w Łodzi.

Miejscem wydarzenia jest Łódź – miasto, w którym narodziła się i rozwijała polska sztuka wideo. To właśnie w Łodzi, w latach siedemdziesiątych, miały miejsce pierwsze eksperymenty z nowymi mediami. Łódzkie środowisko artystyczne przyczyniło się do ekspansji i wzrostu zainteresowania medium wideo.

W roku 2010 pojawiła się idea stworzenia wydarzenia, które przypomni o łódzkich tradycjach sztuki wideo i uczyni nasze miasto ponownie miejscem sprzyjającym i stymulującym jej dalszą ewolucję na arenie lokalnej i ogólnopolskiej.

Festiwal Punkty Widzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Punkty Widzenia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak w pierwszej edycji, w tegorocznym programie Festwialu znajdą się wystąpienia gości specjalnych, prezentujących swój dorobek artystyczny w formie projekcji z komentarzem. Pojawią się także działania performatywne twórców korzystających w swoich wystąpieniach z medium wideo oraz kuratorski projekt wileńskiego artysty Konstantinasa Bogdanas Jr.

Wśród zaproszonych artystów znajdują się: Aleksandra Ska, Ewa Surowiec, Zorka Wollny, Paweł Hajncel, Remigiusz Wojaczek.

Od 13 do 15 kwietnia
Galeria Manhattan
ul. Wigury 15
Łódź

Dodaj komentarz