• 2012-03-31

Pięć gestów żeby wyjaśnić jeden – malarski

3 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się performance Krzysztofa Kłosowicza Kaman pt. Pięć gestów żeby wyjaśnić jeden – malarski.

ZEN - grafika autorstwa Krzysztofa Kłosowicza (źródło: materiał prasowy)

ZEN - grafika autorstwa Krzysztofa Kłosowicza (źródło: materiał prasowy)

Jest to ósme zdarzenie z cyklu Gesty malarskie zatytułowane Pięć gestów żeby wyjaśnić jeden – malarski, w którym wrocławski artysta Krzysztof Kłosowicz Kaman sięgnie do sztuki japońskiego malarstwa tuszem by wyrazić gest malarski w jego prostocie.

Krzysztof Kłosowicz Kaman (ur. 1955) – artysta ceramik, malarz, muzyk. Ukończył studia na wrocławskiej PWSSP /obecnie ASP/. Studiował malarstwo i rysunek w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej, ceramikę w pracowni prof. Haliny Olech, grafikę w pracowni prof. Eugeniusza Geta – Stankiewicza i fotografię u Jana Bortkiewicza. Twórca tekstów i muzyki wrocławskiej grupy reggae Miki Mousoleum założonej w latach 80. Swoje fascynacje buddyzmem zen i kulturą dalekiego wschodu uzewnętrznia ascetycznymi i subtelnymi w swoim wyrazie pracami ceramicznymi i malarskimi oraz przetworzonymi komputerowo grafikami nawiązującymi do znanych ikon malarstwa w duchu wabi-sabi.

Oglądanie obrazu z działania do 6 kwietnia
Koordynator cyklu: Andrzej Rerak
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz