• 2012-03-31

Wieczór z libańskim kinem Nadine Labaki

31 marca 2012 roku o godz. 21.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami będzie można obejrzeć Karmel oraz Dokąd teraz? – filmy w reżyserii libańskiej twórczyni Nadadine Labaki. Przegląd zorganizowany jest w związku z premierą najnowszego filmu libańskiej reżyserki Dokąd teraz?

Kadr z filmu „Karmel”, reż. Nadine Labaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Karmel”, reż. Nadine Labaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karmel to film o pięciu przyjaciółkach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat kobiet odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Te kobiety potrafią również się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

Kadr z filmu „Dokąd teraz?”, reż. Nadine Labaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Dokąd teraz?”, reż. Nadine Labaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dokąd teraz? jest nagrodzoną przez publiczność festiwalową w Toronto, San Sebastian i Oslo ciepłą i zabawna opowieścią o tym, że na każdy męski konflikt można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja – kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania…

31 marca, godz. 21.00

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz