• 2012-03-31

Woody Allen po raz kolejny w Teatrze 6. Piętro

31 marca 2012 roku o godz. 19.30 w Teatrze 6. Piętro odbędzie się polska prapremiera sztuki Woody Allena Central Park West, w tłumaczeniu i inscenizacji Eugeniusza Korina. Spektakl ten będzie kolejną po Zagraj to jeszcze raz, Sam częścią zaplanowanego w Teatrze 6. piętro tryptyku Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody Allena.

Central Park West – ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej pożądanych, najbardziej prestiżowych adresów do zamieszkania. Tu mają swoje apartamenty ci, którym w życiu udało się osiągnąć najwięcej. Właśnie tu mieszkają Madonna, Sting, Bono, Demi Moor, Diane Keaton, Steve Martin, Woody Allen, a także bohaterowie naszej sztuki – państwo Riggs: Phyllis (Joanna Żółkowska), wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam (Wojciech Wysocki), prawnik gwiazd show biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet.

Central Park West – to tu marzyliby zamieszkać nieco młodsi przyjaciele państwa Riggs, Carol (Małgorzata Foremniak), kobieta z problemami natury psychologicznej, osobowościowej i seksuologicznej oraz jej mąż Howard (Piotr Gąsowski), pisarz powieści, których nikt nie czyta, nadwrażliwiec z psychiką jeszcze bardziej skomplikowaną niż jego małżonka.

Central Park West – to tu przyjaźń dwóch par przerodzi się pewnego listopadowego poranka w wojnę każdego z każdym. A powodem tej wojny stanie się niewierność jednego z małżonków.

Central Park West jest to historia, której finału nie przewidzi chyba żaden z widzów. Najbardziej neurotyczna komedia Mistrza gatunku, której współautorami śmiało mogli by być Zygmunt Freud i Ingmar Bergman. Groteskowe kompendium wiedzy na temat zdrady i jej pochodnych.

Central Park West – druga sztuka z tryptyku Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody Allena. Twórcy spektaklu obiecują, że będzie budziła nie mniejsze emocje i wywoływała takie same salwy śmiechu, jak jej pierwsza część Zagraj to jeszcze raz, Sam.

Tłumaczenie, Inscenizacja i Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia i kostiumy: Barbara Hanicka
Muzyka: Hans Zimmer

Obsada:
Joanna Żółkowska – Phyllis
Małgorzata Foremniak – Carol
Sam – Wojciech Wysocki – Sam
Howard – Piotr Gąsowski – Howard
Julia Pietrucha/Agnieszka Sienkiewicz – Juliet

31 marca, godz. 19.30

Teatr 6. Piętro
Pl. Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz