Rusza 7. SLOT Fest O Wschodzie

31 marca 2012 roku w krakowskim Klubie Imbir rozpocznie się Slot Fest O Wschodzie. W tym roku tematem wydarzenia będzie Kaukaz.

Fire Show na 6. edycji SLOT Fest (źródło: materiały organizatora)

Fire Show na 6. edycji SLOT Fest (źródło: materiały organizatora)

Slajdy, wykłady, filmy i debata o Kaukazie, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty językowe, wizażowe oraz kuglarskie, wystawy fotografii, spektakl teatralny, zajęcia dla dzieci, strefa gier oraz orientalna czajownia – to tylko najważniejsze punkty 7. SLOT Festu O wschodzie, który zagości 31 marca i 1 kwietnia w Klubie Imbir i II LO im. Sobieskiego w Krakowie.

O Kaukazie opowiadać będą podróżnicy, mieszkańcy i znawcy tego rejonu. Mozaikę narodów Kaukazu nakreśli Wojtek Górecki, autor książek Planeta Kaukaz i Toast za przodków. Będzie on też jednym z uczestników finałowej debaty na temat współczesnego oblicza tamtego rejonu. Zwieńczeniem Festu będzie przygotowany przez Polską Fundację Georgiae Faveo pokaz gruzińskiego filmu Svani oraz spotkanie z Badrim Jachvliani, reżyserem i odtwórcą głównej roli. Całości obrazu dopełnią wystawy fotografii, projekcje filmów w podziemnym kinie oraz spektakl Baśń dagestańska w wykonaniu grupy dziecięcej ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży.

Podczas warsztatów będzie okazja poznać tradycyjne tańce gruzińskie, podstawy języka azerbejdżańskiego i armeńskiego oraz Lezginkę, czyli najpopularniejszy taniec kaukaski. Dodatkową atrakcją będą również warsztaty kulinarne i degustacja gruzińskiej kuchni. Warsztaty astronomiczne i pierwsza pomoc wysokogórska uzupełnią wykłady o trekkingu i alpinizmie.

Wśród niemal 50 warsztatów będzie można znaleźć zajęcia plastyczne, muzyczne, praktyczne i kuglarskie. Na warsztatach artystycznych będzie okazja poznać tajniki linorytu, rzeźby w glinie, haftowania i filcowania oraz nieco zapomnianą sztukę papierowych wycinanek. Miłośnicy sztuk scenicznych oprócz Lezginki rozruszają się na warsztatach pantomimy i tańca współczesnego oraz tańca brzucha i tańca z wachlarzami.

W ramach rozwijającego się bloku wizażowego będzie można przećwiczyć  plecenie warkoczyków cornrows, będzie również okazja, by własnoręcznie wykonać biżuterię soutache lub chainmail, czy też opaskę na włosy w stylu vintage. Można będzie także wziąć udział w warsztatach z tworzenia masek gipsowych.

W programie przygotowane są zajęcia dla dzieci – kuglarskie i muzyczno-plastyczne oraz wspólne czytanie kaukaskich baśni. Prócz tradycyjnych warsztatów z różnych odmian żonglerki, dla początkujących i zaawansowanych, będzie można stawiać pierwsze kroki na szczudłach i monocyklu, puszczać gigantyczne bańki mydlane oraz kręcić hula hoopem. Nowością jest double dutch, czyli triki z wykorzystaniem dwóch skakanek. Najlepsi kuglarze będą mogli zaprezentować się na otwartej scenie i podczas kuglarskich battli, których ogniowy finał wraz z fire show odbędzie się w centrum miasta.

7. SLOT Fest O Wschodzie Kaukaz
31 marca do 1 kwietnia 2012 roku,
Klub Imbir, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie
Kraków
Współorganizator: TKN Wagabunda

Dodaj komentarz