• 2012-03-30

must have from Poland jedzie do Mediolanu

18 kwietnia 2012 roku na Ventura Lambrate w Mediolanie pojawi się wystawa must have from Poland.

Terma technologie Ribbon, grzejnik, Łódź Design, 2011 (źródło: materiał prasowy)

Terma technologie Ribbon, grzejnik, Łódź Design, 2011 (źródło: materiał prasowy)

must have from Poland to nowa odsłona wystawy must have, która po raz pierwszy została zaprezentowana na Łódź Design w 2011 roku. Tym razem, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, zostanie pokazana odbiorcom kwietniowych targów w Mediolanie – największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w dziedzinie projektowania w Europie. Składają się na nią przedmioty wyprodukowane przez 24 polskie firmy.

Jednym z dalekosiężnych celów festiwalu jest popularyzacja polskiego wzornictwa poza granicami kraju. Must have from Poland stanowi doskonały przykład takiego działania. Bezpośrednie spotkanie z odbiorcami w Mediolanie, może zaowocować ważnymi inwestycjami i rozwojem tego sektora gospodarki.

Wystawa będzie obecna na Ventura Lambrate, która stanowi oddzielną strefę, tak samo jak Salone Internazionale del Mobile czy Zona Tortona. Kuratorem i organizatorem Ventura Lambrate jest holenderska Organisation in Design zajmująca się międzynarodową promocją wzornictwa.

Wystawa must have po raz pierwszy została zorganizowana podczas 5. edycji Łódź Design Festival w październiku 2011 roku i od razu wzbudziła duże zainteresowanie. Nie tylko odbiorcy traktujący design raczej hobbystycznie, ale również profesjonaliści i reprezentanci środowisk biznesowych byli zaskoczeni tak wysokim poziomem projektów oraz świadomym podejściem polskich firm do wzornictwa.

Wystawa stanowiła prezentację 42 produktów rodzimego designu wyselekcjonowanych w plebiscycie must have przez specjalnie powołaną do tego grupę ekspertów. Spośród 150 nominowanych przedmiotów wybrano te najciekawsze oraz najbardziej innowacyjne i wyróżniono je tytułem must have jako przykład świadomego inwestowania w design. Wśród laureatów znalazły się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne manufaktury. Wskazano produkty z dziedziny meblarstwa, oświetlenia, dekoracji wnętrz, zabawek i opakowań. O wyborze decydowały przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia, jakość oraz estetyka produktu.

Wystawa będzie eksponowana w dniach od 18 do 22 kwietnia
Via Ventura 5
Ventura Lambrate
Mediolan

Kuratorką wystawy jest Ewa Solarz.

Dodaj komentarz