• 2012-03-28

Nowy album Goldfrapp i koncert dla festiwalu Era Jazzu

24 maja 2012 roku o godzinie 20.00 w klubie Palladium w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Get The Blessing – w którego skład wchodzą muzycy zespołów Goldfrapp i Portishead. Występ, promujący nowe wydawnictwo Goldfrapp, odbędzie się w ramach festiwalu Era Jazzu.

Okładka albumu „Singles” (źródło: materiały prasowe)

Okładka albumu „Singles” (źródło: materiały prasowe)

Gościem specjalnym Ery Jazzu i projektu Portishead Jazz będzie Daisy Palmer – perkusistka grupy Goldfrapp. Wraz z formacją Get The Blessing zagra 24 maja w warszawskim klubie Palladium.

Perkusistka Daisy Palmer związana jest zespołem Goldfrapp, jednym z najciekawszych przedstawicieli elektronicznego trip-hopu. Debiutancka, powszechnie ceniona płyta formacji – Felt Mountain – jest połączeniem rytmów trip-hopowych z muzyką filmową. Album Black Cherry zdobył nominację Brit Awards -Best British Dance Act. Płyta Supernature  z kolei została nominowana do Grammy Awards w kategorii Best Electronic/Dance Album. Supernature stał się platynową płytą w Wielkiej Brytanii; w jednym roku ( 2007) na całym świecie sprzedano ponad milion egzemplarzy tego krążka.

Najnowszy album, The Singles, to pierwsza kompilacja utworów wydana przez zespół. Płyta prezentuje pełne spektrum twórczości Goldfrapp, od filmowo klimatycznej elektroniki, przez electro-glamowe, taneczny pop, pogański electro-folk z Seventh Tree czy retro-futurystyczne brzmienie z zeszłorocznego albumu Head First.

Album jest wzbogacony o dwie zupełnie nowe piosenki stworzone specjalnie na tę płytę: Yellow Halo oraz Melancholy Sky.

Skład Get The Blessing:

  • Daisy Palmer – perkusja (Goldfrapp),
  • Jim Barr – bass (Portishead),
  • Pete Judge – trąbka,
  • Jake McMurchie – saksofon (Portishead)

Era Jazzu: Get The Blessing – Portishead Jazz
24 maja 2012 roku, godz. 20.00
Klub Palladium
Złota 9
Warszawa

Dodaj komentarz