• 2012-03-27

Gościnny monodram i wdowa w świetle reflektorów w Teatrze Łaźnia Nowa

13 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 i 20.00 w Teatrze Łaźnia Nowa widzowie będą mieli okazję obejrzeć gościnny monodram Teatru Konsekwentnego z Warszawy I będą święta z rolą Agnieszki Przepiórskiej.

„I będą święta” , reż. Piotr Ratajczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„I będą święta” , reż. Piotr Ratajczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

I będą święta – to inspirowany reportażami i prasowymi wywiadami monolog zrozpaczonej kobiety, która traci męża w katastrofie lotniczej. Niespodziewana śmierć męża – osoby publicznej i powszechnie szanowanej – staje się inspiracją do rozliczenia z samą sobą, próbą nazwania swojego miejsca w dotychczasowym życiu, i rozliczenia się z tym życiem, które definitywnie się skończyło.

Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami od radzenia sobie z traumą i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki nadać sens swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością medialną i polityczną która domaga się upublicznienia swojej tragedii i grania społecznej roli wdowy?

Śmierć bliskiej osoby może stać się też buntem przeciwko swojemu dotychczasowemu życiu, swojej społecznej roli, szansą na nowe życie, na próbę przewartościowania swojego świata. Bolesnym wyzwoleniem.

Autor tekstu: Piotr Rowicki
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Światła: Karol Rothkaehl
Występują: Agnieszka Przepiórska

13 kwietnia, godz. 18.00 i 20.00
Teatr Łaźnia Nowa
Os. Szkolne 25
Kraków

Dodaj komentarz