• 2012-03-26

Urodzinowy spektakl radiowej Trójki w Teatrze Syrena

30 marca 2012 roku o godz. 19.00 w Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu wyreżyserowanego przez Wojciecha Malajkata Trójka do potęgi.

1 kwietnia radiowa Trójka skończy 50 lat. W związku z tą okrągłą rocznicą, Program Trzeci Polskiego Radia przygotował szereg wydarzeń. Jednym z najważniejszych będzie Trójka do potęgi – jubileuszowy spektakl w warszawskim Teatrze Syrena.

Trójka do potęgi to współczesna historia, pokazująca w zgrabnej formie komedii kryminalnej, jak zarobić na… małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by znacznie wzbogacić się dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować.

Dwuaktową sztukę wyreżyserował Wojciech Malajkat, scenariusz na podstawie książki Grzegorza Miecugowa Trójka do potęgi napisał Wojciech Zimiński. Atutem spektaklu są zarówno znakomici aktorzy – m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym – jak i znane postacie, związane z radiową Trójką – Maria Czubaszek, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański. Na scenie będzie można zobaczyć także m.in. Urszulę Dudziak, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Muńka Staszczyka, Janusza Zaorskiego.

30 i 31 marca, godz. 19.00
od 1 do 5 kwietnia, godz. 19.00
od 16 do 20 kwietnia, godz. 19.00

Teatr Syrena
ul. Litewska 3
Warszawa

Dodaj komentarz