• 2012-03-26

Lęk wysokości Bartosza Konopki w kinach od kwietnia

20 kwietnia na ekrany polskich kin trafi Lęk wysokości w reżyserii Bartosza Konopki. Film uznany został za najlepszy debiut Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kadr z filmu "Lęk wysokości" (źródło: materiały prasowe)

Kadr z filmu "Lęk wysokości" (źródło: materiały prasowe)

Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Królika po berlińsku Bartosza Konopki to historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński), którego karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński). Obsadę filmu dopełniają: Magdalena Popławska, Dorota Kolak oraz Anna Dymna.

Zrealizowany w Studiu Munka, pod artystycznym patronatem Agnieszki Holland, Lęk wysokości został wyróżniony w trakcie 36. FPFF w Gdyni, zdobywając nagrodę dla najlepszego debiutu oraz statuetkę za najlepszą charakteryzację. Na swoim koncie ma również Nagrodę Złotej Rybki dla najlepszego filmu polskiego zdobytą w trakcie 38. Ińskiego Lata Filmowego oraz specjalne wyróżnienie jury 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mannheim-Heidelberg za zdjęcia Piotra Niemyjskiego.

Lęk wysokości

Reżyseria: Bartosz Konopka
Scenariusz: Bartosz Konopka i Piotr Borkowski
Obsada:
Marcin Dorociński
Krzysztof Stroiński
Magdalena Popławska
Dorota Kolak
Anna Dymna

Premiera: 20 kwietnia 2012 roku
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz