• 2012-03-23

Polski Street Art w Warszawie

23 marca 2012 roku o godz. 19.00 w w salach wystawowych Hotelu Harenda w Warszawie odbędzie się wystawa Street Art zorganizowana przez Dom Aukcyjny Rempex. Zwieńczeniem wystawy będzie aukcja, podczas której można będzie aukcja dzieł polskich artystów streetartowych.

Etam, The journey, 2012, akryl, olej, płótno, 120 x 80 cm, sygn. na odwrocie: Etam 2012 / Bezst Sainer. Jest to pierwsza wspólna praca artystów wykonana na płótnie (źródło: materiały prasowe)

Etam, The journey, 2012, akryl, olej, płótno, 120 x 80 cm, sygn. na odwrocie: Etam 2012 / Bezst Sainer. Jest to pierwsza wspólna praca artystów wykonana na płótnie (źródło: materiały prasowe)

Na zachodzie ten nurt sztuki święci triumfy od 2008 roku – wtedy właśnie odbyła się pierwsza aukcja sztuki miejskiej w domu aukcyjnym Bonhams. Jak pokazała zeszłoroczna, Pierwsza Polska Aukcja Street Artu, zainteresowanie tym nurtem sztuki w Polsce jest także bardzo duże. Wystawione do licytacji prace cieszyły się sporym zainteresowaniem, a rekordy cenowe ustanowili Pikaso i Peter Fuss. Para portretów autorstwa Pikaso z ceny wywoławczej 600 zł osiągnęła 3 200 zł, a praca Petera Fussa zatytułowana Art is a good deal sprzedana została za 8 000 zł przy cenie wywoławczej 1 500 zł.

W tegorocznej ofercie pojawiły się zarówno prace solowe, jak i wspólne realizacje artystów streetartowych. Ciekawostką jest obraz grupy Etam tworzącej wspólnie murale od czterech lat, który jest pierwszą zrealizowaną przez nich pracą na płótnie. W ofercie aukcji znalazły się także prace Petera Fussa – artysty kontrowersyjnego, ale cieszącego się dużym zainteresowaniem rynku. Zaprezentowana zostanie jedna z najbardziej znanych prac Fussa JP2/B16. Tegoroczna oferta daje możliwość porównania stylów w jakich tworzył i obecnie tworzy M-City.  Będzie można obejrzeć zarówno jego prace z 2002, jak i z 2012 roku. Warto również wspomnieć o dwóch pracach duetu Chazme 718, NAWER. Powstawały one równolegle w Warszawie i Krakowie. Każdy z artystów rozpoczął pracę nad jednym płótnem, które następnie przesłał drugiemu autorowi do uzupełnienia. W ten sposób powstał cykl One to spray two. Podczas aukcji będzie można wylicytować również dwie prace portretowe Pikaso.

Wystawa przedaukcyjna: od 23 do 28 marca
Aukcja: 28 marca o godz. 18.00
Sale wystawowe Hotelu Harenda
Krakowskie Przedmieście 4/6
Warszawa

Dodaj komentarz