• 2012-03-23

Macy Gray wystąpi w Hali Torwar

30 maja 2012 roku w Warszawie w Hali Torwar odbędzie się koncert Macy Gray. Będzie to jedyny w tym roku koncert amerykańskiej wokalistki w Polsce.

Macy Gray (źródło: materiały prasowe)

Macy Gray (źródło: materiały prasowe)

Macy Gray jest laureatką Grammy Award, MTV Award i, dwukrotnie, BRIT Award. Jej karierę rozpoczął wydany w 1999 r. singiel I Try, który promował jej debiutancką płytę On How Life Is. Za ten utwór Macy Gray była nominowana w 2001 roku do Nagrody Grammy. Statuetkę zdobyła jednak w kategorii Najlepsza Wokalistka Pop. Ochrypły głos Macy Gray, jak jej styl zdradzający wpływ Billie Holiday i Betty Davis, uczyniły z niej jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek na świecie.

W następnych latach wydała kolejne płyty The Id (2001) oraz The Trouble with Being Myself (2005). Piosenka Gray Time of My Live pojawiła się natomiast w soundtracku do filmu 8. Mila. Po 4 latach przerwy artystka powróciła z bardzo osobistym albumem Big (2007). W jego produkcję zaangażowali się Natalie Cole, Fergie i Justin Timberlake.

Na 10 kwietnia 2012 roku zaplanowana jest polska premiera najnowszego albumu Macy Gray Covered.

W koncertach Deutsche Bank Invites wzięli udział do tej pory m.in. Leonard Cohen, Joe Cocker, Cesária Évora, Aga Zaryan, Mariza, Herbie Hancock czy Chick Corea. Rozpoczęte w 2008 r. przedsięwzięcie ma na celu wspieranie wydarzeń muzycznych, do których zapraszani są wybitni polscy i zagraniczni wykonawcy, łączący w swojej muzyce elementy jazzu, world-music i innych gatunków muzycznych.

Koncert Macy Gray
30 maja
Hala Torwar
ul. Łazienkowska
Warszawa

Dodaj komentarz