• 2012-03-23

Spotkanie z Krystianem Truth Czaplickim we Wrocławiu

30 marca 2012 roku w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Krystianem Truth Czaplickim Interwencje rzeźbiarskie. XIV spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy poprowadzi Grzegorz Łoznikow.

Rzeźba Krystiana Truth Czaplickiego, fot. Edyta Jaworska, Wrocław 2011 (źródło: materiał prasowy)

Rzeźba Krystiana Truth Czaplickiego, fot. Edyta Jaworska, Wrocław 2011 (źródło: materiał prasowy)

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi (począwszy od rzeźby, poprzez instalacje, aż do działań performatywnych czy interwencji w przestrzeni publicznej). Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś (i reszcie publiczności) osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Krystian Truth Czaplicki urodził się w 1984 roku. Jest absolwentem Katedry Wzornictwa wrocławskiej ASP oraz jednym z bardziej znanych młodych polskich artystów zajmujących się rzeźbą i instalacją w przestrzeni publicznej, które nazywa miejską sztuką interwencyjną. Interesują go fundamentalne właściwości rzeźby, jak siła i energia formy, proporcje, właściwości materiałów, struktura, powierzchnia, napięcia jakie powstają przy połączeniu poszczególnych materiałów i przede wszystkim napięcia jakie powstają przy zetknięciu prac z wybranym miejscem. Zależy mu, aby jego prace żyły z wraz z przestrzenią publiczną, rozwijały się i przekształcały wspólnie z otoczeniem. Nielegalnie porzucone, uproszczone formy, niezależnie od swojej skali, są ciałem obcym, abstrakcyjną formą, która zawsze się z czymś kojarzy, przypomina wiele innych rzeczy, nie będąc żadną z nich.

Spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 18.00
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Dodaj komentarz