• 2012-03-22

Światło ciemności Jędrzeja Wise’a

28 marca 2012 roku w Galerii Schody w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy light-boxów Światło ciemności Jędrzeja Wise’a.

Autor: Jędrzej Wise (źródło: materiał prasowy)

Autor: Jędrzej Wise (źródło: materiał prasowy)

Wystawa Światło w ciemności autorstwa Jędrzeja Wise’a będzie ukazywać polityczne i socjologiczne problemy dzisiejszego świata z użyciem niekonwencjonalnego medium w sztuce – light-boxów. Jędrzej Wise angażuje siebie i widzów w problemy dotykające wiele osób i otaczające nas w życiu codziennym, które zwykle zostają bagatelizowane lub omijane bez głębszych przemyśleń. Wise proponuje niekonwencjonalną, oryginalną formę przekazu, aby zaprezentować różne, trudne tematy w odmienny sposób i dzięki temu złapać uwagę widzów i zmusić ich do refleksji. Prosta, jednak przekazująca wiele; wyraźna, jednak figuratywna- wystawa Jędrzeja Wise’a rzuca nowe światło na sprzeczności współczesnego świata, które warto dostrzec.

Jędrzej Wise jest absolwentem University of the Arts w Londynie. Swoją edukację artystyczną zaczął na Wimbledon College of Arts i kontynuował na Camberwell College of Arts, gdzie otrzymał tytuł Magistra Sztuk Pięknych. W trakcie studiów Wise za główną inspirację obrał komiksy, ilustracje oraz pop art. Jędrzej tworzy prace, które często posiadają mocno polityczne, historyczne i socjologiczne znaczenie. Jego styl może zostać scharakteryzowany jako prosty i wyraźny, używający wielu alegorii i dwuznaczności, aby przekazać podstawowe przesłanie publiczności. Jędrzej sprzedaje swoje prace kolekcjonerom z Wielkiej Brytanii, Belgii oraz Polski. Jego prace były także sprzedawane na aukcjach charytatywnych, którym podarował swoją sztukę. Po długiej przygodzie w Anglii powrócił do Polski aby mieszkać, pracować i tworzyć w nowym otoczeniu i kontekście.

Wystawa potrwa do 7 kwietnia 2012 r.
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz