• 2012-03-21

SztukMistrzowie z Krakowa – zbrodnia, tajemnica i śledztwo

21 marca 2012 roku w Krakowie rusza gra miejska, która przeniesie uczniów szkół ponadgimnazjalnych w epokę Młodej Polski.

Logo SztukMistrzowie z Krakowa

Logo "SztukMistrzowie z Krakowa"

Uczestnicy gry będą mieli okazję wcielić się w postacie z Młodej Polski i odkryć tajemnice z przełomu wieków. SztukMistrzowie z Krakowa w nietypowy sposób przybliżają uczniom szkół ponadgimanazjalnch z terenu Małopolski miejsca, osoby i wydarzenia z okresu Młodej Polski. Zabawa ma charakter śledztwa, podczas którego uczestnicy rozwiązują tajemnicze zagadki, zgłębiając mroczne sekrety Krakowa tamtych czasów.

Gra edukacyjna składa się z trzech etapów:

  • on-line Facebook (1-20 marca)
  • gry miejskiej (21 marca)
  • oraz lekcji podsumowującej (22-31 marca)

W zabawie weźmie udział około 12 drużyn, które wykorzystają zdobyte podczas etapu pierwszego wiadomości oraz wskazówki po to, by 21 marca rozwikłać tajemnicę głównej zagadki odwiedzając różne miejsca na terenie Krakowa. Dla zwycięskiej drużyny przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. Na facebookowym profilu SztukMistrzowie z Krakowa na bieżąco publikowane są ciekawostki dla wszystkich zainteresowanych faktami z epoki.

Projekt edukacyjny SztukMistrzowie z Krakowa realizowany jest w ramach programu Akademii Orange. Głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, a partnerem Muzeum Narodowe w Krakowie.

Dodaj komentarz