• 2012-03-19

Drugie życie książki w Krakowie

25 marca 2012 roku o godz. 15.00 w Krakowie odbędzie się druga wiosenna odsłona akcji Drugie życie książki.

Drugie Życie Książki, fot. Katarzyna Erbel (źródło: materiał prasowy)

Drugie Życie Książki, fot. Katarzyna Erbel (źródło: materiał prasowy)

Jeśli dopisze pogoda, chętni na wymianę książek proszeni są o zebranie się na plac przed Pawilonem Wyspiańskiego (od strony Urzędu Miasta). W razie deszczu – spotykanie odbędzie się wewnątrz budynku. Tradycyjnie, w akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki należy zostawić w domach. Organizatorzy zachęcają także do wymiany książek dla dzieci oraz literatury obcojęzycznej.

Pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem. W akcji wzięło udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Drugie życie książki to akcja konsekwentnie promująca w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki czy Strefa Wolnego Czytania. Kraków słynie z literatury. Swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo. Tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza, w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Olszańska 7
Kraków

Dodaj komentarz