• 2012-03-17

Nowe otwarcie – wystawa w Domu Artysty Plastyka w Warszawie

21 marca 2012 roku o godz. 18.30 w Domu Artysty Plastyka w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej Nowe Otwarcie. Wystawa wieńczy obchody jubileuszu 100-lecia ZPAP i jest symboliczną inauguracją działalności Stowarzyszenia w nowym stuleciu.

„Nowe otwarcie” - plakat wystawy (źródło: materiały prasowe)

„Nowe otwarcie” - plakat wystawy (źródło: materiały prasowe)

Organizatorzy (Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków i Okręg Warszawski ZPAP) zapraszają również do uczestnictwa we Mszy Świętej, która odbędzie się w dniu wernisażu o godz. 17.00 w Kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Św. Alberta Chmielowskiego w Warszawie.

ZPAP jest jednym z najstarszych i największych w świecie stowarzyszeń artystycznych. Odegrało ono znaczącą rolę w historii polskiej sztuki XX wieku. W różnych okresach związali się z nim tacy artyści jak choćby Wojciech Weiss, Teodor Axentowicz, Zbigniew Pronaszko, Tadeusz Kantor, Andrzej Wróblewski, Jonasz Stern, Jan Lebenstein, Jerzy Bereś, Tadeusz Brzozowski, czy Jerzy Nowosielski. Obecna wystawa prezentuje prace blisko 300 twórców z całej Polski będących członkami organizacji w dniu dzisiejszym i stanowi swoisty artystyczny bilans otwarcia.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Wystawa potrwa do 11 kwietnia 2012 r.
Domu Artysty Plastyka
Plac Teatralny 18
Warszawa

Dodaj komentarz