• 2012-03-17

Rusza 5 edycja konkursu Make me!

Od 15 marca 2012 roku można zgłaszać prace na konkurs Make me!, który stanowi jeden z fundamentów Łódź Design Festival – Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi.

„Make me”!, Łódź Design Festiwal, logo (źródło: materiał prasowy)

„Make me!”, Łódź Design Festiwal, logo (źródło: materiał prasowy)

Łódź Design Festival w ciągu 5 lat stał się jednym z najważniejszych konkursów dla młodych projektantów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Liczba zgłoszeń rośnie z każdym rokiem. Przybywają one z najdalszych zakątków świata takich jak: Japonia, Filipiny czy Malezja.

Nagroda główna w wysokości 20 000 zł oraz wyróżnienia w postaci wyjazdów studyjnych i staży stwarzają możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności.

Konkurs skierowany jest do młodych twórców między 20 a 30 rokiem życia. Przyjmowane są projekty z różnych dziedzin wzornictwa, w tym mody. Każde zgłoszenie jest oceniane przez starannie dobrane, międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania, m.in. dyrektorzy festiwali, kuratorzy i krytycy, projektanci oraz redaktorzy branżowych magazynów. Wyróżnione projekty tworzą wystawę pokonkursową, która prezentowana jest podczas Festiwalu. Dla młodych ludzi to niezwykła szansa, aby pokazać swoje pomysły szerokiej publiczności, nawiązać kontakt z firmami i zaistnieć na rynku polskiego, a nawet międzynarodowego wzornictwa.

W tym roku zostało wprowadzone kilka zmian w zasadach konkursu i jego formule. Po raz pierwszy udział w nim jest płatny. Ponadto nie przyjmowane są projekty w dziedzinie architektury, a zgłoszenia można przesyłać jedynie drogą elektroniczną na adres makeme@lodzdesign.com.

Regulamin oraz formularz do pobrania znajdują się na stronie internetowej www.lodzdesign.com.

Projekty można przysyłać do 30 czerwca

Dodaj komentarz