Planet L.U.C. Kosmostumostów Tour 2012

17 marca 2012 roku w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zespół L.U.C. rozpocznie trasę koncertową do projektu Planet L.U.C Kosmostumostów. Trasa koncertowa została opatrzona dodatkowym hasłem – Fruń z pasją.

„Planet L.U.C. Kosmostumostow” (źródło: materiał prasowy)

„Planet L.U.C. Kosmostumostow” (źródło: materiał prasowy)

Koncertem we wrocławskim CK Agora L.U.C rozpoczyna trasę koncertową prezentującą najnowsze multimedialne widowisko Kosmostumostów, które wprowadzi na scenę nową formę audiowizualną – Koncertokomiks.

Fruń z pasją to właśnie jest główne przesłanie konceptualnego dzieła L.U.C, które bierze sobie za cel promować wiarę we własne marzenia, zachęcać do poszukiwania skarbu, który każdy z nas nosi w sobie w postaci powołania, ukrytego talentu do czegoś oraz pasji. Przypowieść ma pomóc ludziom uwierzyć we własne predyspozycje i motywować do samorealizacji zawodowej i życiowej – z wyłączeniem marzeń pokrewnych wizjom Hitlera i Stalina – dodaje z przekąsem artysta.

Filozoficzne i humorystyczne teksty okraszone rozrywkową, taneczną i energetyczną muzyką połączone zostaną z efektownymi i metaforycznymi doznaniami wizualnymi. Przekrojowość muzyczna i graficzna, a także uniwersalność przesłania powoduje, że materiał może stać się atrakcyjny zarówno dla starszych odbiorców jak i dla licealistów oraz studentów, dla których utwory takie jak Kurtynomatura czy Sesja nie Procesja – sesja poczeka mogą być bardzo bliskie.

Show wystawiane w składzie instrumentalnym bądź z utalentowanym młodym DJ’em Nativizm (Wicemistrzem Polski IDA 2011) prezentuje materiał graficzny, który jest efektem wizjonerskiego jak na polskie warunki przedsięwzięcia. Przez ponad pół roku L.U.C jako producent i reżyser realizował z młodymi rysownikami komiks na podstawie przypowieści, którą napisał. Efektem jest wysokiej jakości materiał graficzny, który wprowadzony później przez animatorów w ruch stanowi pierwszy polski komiks muzyczny.

Ponad 100 zanimowanych ilustracji wypełniających koncert tworzy spójną fabularną przypowieść z puentą. Co ciekawe, komiks nawiązując do frazy Fruń z pasją ukazuje poprzez swój rozmach wielką pasję jego twórców, którzy biorąc pod uwagę kryzys w branży muzycznej tworzą coś niespotykanego. Stworzenie tego wszystkiego nie byłoby możliwe gdyby nie miejsce akcji przypowieści – Miasto Stumostów, które wspiera wizje swego artysty.

Koncert prezentować też będzie przekrój stylów graficznych – opowie jedną historię poprzez ilustracje 4 rysowników z różnych stron Polski – Grzegorza Przybysia, Bartka Stefanowicza, Krzysztofa Bryneckiego i Piotra Michalczyka.

W projekcie uczestniczą następujący muzycy: L.U.C – Wokal i beatbox, Bond – Bas, Michał Lasota – Perkusja, DJ Native – Elektronika i skrecze, Luminator – projekcja komiksu.

Łukasz Rostkowski to producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Jest autorem mega widowiska 39/89, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. Pomysłodawca i organizator Rymoliryktanda – ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne niezależnie od talent show, samotnie zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach takich jak: Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Polityka, Wprost czy Przekrój.

Koncert odbędzie się 17 marca o godz. 19.00
Sala widowiskowa CK Agora
ul. Serbska 5a
Wrocław

Dodaj komentarz