• 2012-03-15

Przedpremierowy pokaz Nietykalnych w Kinie Pod Baranami

20 marca 2012 roku o godzinie 19.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Nietykalni w reżyserii Oliviera Nakache i Erica Toledano.

„Nietykalni”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Nietykalni”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nietykalni to największa filmowa sensacja ostatnich miesięcy w Europie. Do tej pory zobaczyło ją blisko 25 milionów widzów i liczba ta cały czas rośnie. Film trafił do kin dopiero w kilku krajach i wszędzie bije rekordy popularności. W samych Niemczech, gdzie obejrzało go blisko 3 miliony widzów, stał się już najbardziej kasowym francuskim filmem wszech czasów. Podobne rekordy padły też w Belgii, Szwajcarii i na Węgrzech. Filmowi towarzyszą świetne recenzje. Za brawurową rolę w Nietykalnych Omar Sy otrzymał Cezara, nagrodę Francuskiej Akademii Filmowej, pokonując Jeana Dujardina, zdobywcę Oscara za występ w Artyście.

Komedia Nietykalni opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich… nietykalnymi.

Nietykalni trafią do polskich kin 13 kwietnia.

Reżyseria: Olivier Nakache, Eric Toledano
Scenariusz: Olivier Nakache, Eric Toledano
Zdjęcia: Mathieu Vadepied
Muzyka: Ludovico Einaudi

Dodaj komentarz