Debiut Grzegorza Powroźnika w Tarnowie

Od 16 marca 2012 roku w BWA Galeria Miejska w Tarnowie będzie można oglądać wystawę prac Grzegorza Powroźnika. Ekspozycja odbędzie się w ramach cyklu Sala Prób.

Grzegorz Powroźnik (źródło: materiał prasowy)

Grzegorz Powroźnik (źródło: materiał prasowy)

Wystawa prezentuje prace z pola fotografii konceptualnej: odbitki fotograficzne, obiekty i wideo. Jest to pierwsza tarnowska prezentacja działań Grzegorza Powroźnika.

Sala Prób jest to projekt BWA Galerii Miejskiej prezentujący najciekawszych młodych artystów związanych z Tarnowem. Jest kontynuacją cyklu wystaw organizowanych w dawnej Galerii Małej.

Grzegorz Powroźnik (źródło: materiał prasowy)

Grzegorz Powroźnik (źródło: materiał prasowy)

Grzegorz Powroźnik (ur. 1990 w Tarnowie) swoje prace wykonuje aparatem fotograficznym, skupiając się na intelektualnej stronie dzieła. Dokumentuje codzienne, banalne czynności, próbując w prosty sposób przedstawić wielowarstwowość i poetyckość zdarzeń. Opisuje otoczenie i podstawowe prawdy, na zasadzie: poznać świat, badając ziarnko piasku. W fotografii najbardziej interesuje go odbitka, jako obiekt działający w określonej przestrzeni, dlatego też często wykracza po za ramy fotografii, tworząc swego rodzaju rzeźby, czy instalacje. Debiutował na wystawach w Warszawie i Berlinie. Obecnie żyje i pracuje w Tarnowie.

Wernisaż: 16 marca, godz. 18.30
Wystawa potrwa do 15 kwietnia
Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Miejska
Plac Dworcowy 4
Tarnów

Dodaj komentarz