• 2012-03-12

Edukacja Rity na XIV Polkowickich Dniach Teatru

13 marca 2012 roku w Auli Zespołu Szkół w Polkowicach będzie można obejrzeć spektakl Edukacja Rity w reżyserii Macieja Wojtyszki. Spektakl prezentowany będzie w ramach XIV Polkowickich Dni Teatru.

fot. Jarosław Niemczak, „Edukacja Rity”, reż Maciej Wojtyszko (źródło: materiał prasowy)

fot. Jarosław Niemczak, „Edukacja Rity”, reż Maciej Wojtyszko (źródło: materiał prasowy)

Edukacji Rity Piotr Fronczewski wciela się w rolę akademickiego nauczyciela, który pod swe profesorskie skrzydła bierze niewykształconą, ale ambitną fryzjerkę, marzącą o lepszym życiu – w tej roli Małgorzata Socha. Mimo że tych dwoje dzieli niemal wszystko, to jednak znajdują drogę do porozumienia. Okazuje się, że mogą sobie wzajemnie wiele ofiarować.

Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki, pełen gorzkiego humoru i błyskotliwych obserwacji na temat międzyludzkich relacji, to zabawna przypowieść o naszych odwiecznych pragnieniach i tęsknotach: potrzebie bliskości i wiary w dobro drugiego człowieka.

Małgorzata Socha po raz pierwszy będzie gościć w Polkowicach, Piotr Fronczewski odwiedzi polkowicki festiwal po raz drugi. W ubiegłym roku wraz z Wojciechem Pszoniakiem i reżyserem Maciejem Englertem prezentował w Auli spektakl Skarpetki, opus 124. Za rolę w tym przedstawieniu Piotr Fronczewski otrzymał Złotego Miedziaka (nagrodę publiczności Polkowickich Dni Teatru) w kategorii: najlepszy aktor. Nie mógł odebrać wyróżnienia podczas Gali Otwarcia XIV edycji Festiwalu, która odbyła się 27 lutego, ponieważ wraz z Wojciechem Pszoniakiem grał właśnie Skarpetki, opus 124 w Teatrze Telewizji. Teraz nadarzy się okazja, by aktorowi przekazać nagrodę osobiście.

Willy Russell
Edukacja Rity
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia i kostiumy: Urszula Bartos-Gęsikowska
Obsada: Piotr Fronczewski, Małgorzata Socha
Teatr 6. piętro

13 marca, godz. 19.00, Aula
ul. Skalniaków 6
Polkowice

Dodaj komentarz