• 2012-03-10

Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem

Do 21 kwietnia 2012 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu potrwa wystawa Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem Wojciecha Kucharczyka.

Wojciech Kucharczyk, „Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem” (źródło: materiały prasowe)

Wojciech Kucharczyk, „Duże zdjęcia ładnych roślin z latającym światłem” (źródło: materiały prasowe)

Wystawa jest prosta. Wszystkie informacje o niej chciałbym zawrzeć w tytule.

Może dodam, że nie uważam się za fotografa. Po prostu miałem taki pomysł i fotograficzny aparat pomógł mi go zrealizować.

To co jest na obrazach złapałem w różnych miejscach, dalekich i bliskich, zawsze osobiście, choć czasem w miłym towarzystwie. Nie polowałem na rośliny, nie mam pojęcia jakie to gatunki i jak brzmią ich łacińskie nazwy. Ogrodnikiem jestem początkującym. Patrzyłem na to, co mi się podobało. Szkoda, że na zdjęciach nie można pokazać zapachu, z temperaturą powietrza jest nieco łatwiej. Latające światło pewnie powinno coś symbolizować. Być może.

Wojciech Kucharczyk

PS. No tak, to moja pierwsza naprawdę solowa wystawa od wielu lat.

Celowo zrezygnowałem z, kontekstualizującego i sugerujacego interpretację, tekstu kuratorskiego pierwszej od wielu lat wystawy Wojt3ka Kucharczyka, którego w przez ostatnie lata mieliśmy okazję gościć w Kronice raczej w muzycznych obliczach. Na wystawie możemy zobaczyć: kilkanaście wielkoformatowych fotografii, slide show, zapach. Reszta należy do widza.

Stanisław Ruksza

Wojciech Kucharczyk (ur. 1969) – artysta, który używa muzyki, dźwięku, obrazu, ruchu i wielu innych elementów. Założyciel legendarnej wytwórni – kolektywu mik.musik.!. Jako muzyk działa w zespole Mołr Drammaz,etro*sex*galaxy, ale przede wszystkim jako The Complainer. Wydał ponad 40 płyt. Kiedyś robił sporo wystaw, teraz do tego wraca. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Mieszka i pracuje w Skoczowie. Podróżuje.

kurator: Stanisław Ruksza
Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
Rynek 26
Bytom

Dodaj komentarz