• 2012-03-10

O2 w Leica Gallery

14 marca 2012 roku o godz. 19.00 w Leica Gallery w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Szymona Kobusińskiego zatytułowanej O2.

Fot. Szymon Kobusinski, „O2” (źródło: materiał prasowy organizatora)

Fot. Szymon Kobusinski, „O2” (źródło: materiał prasowy organizatora)

Jedno zanurzenie modelki pod wodę pozwala na wykonanie trzech ujęć. Fotografie powstają nocą, a studio fotograficzne przenosi się na dno basenu. Przez szklaną ścianę, artysta obserwuje rozgrywający się jak na teatralnej scenie podwodny spektakl.

Projekt O2, przygotowany przez Szymona Kobusińskiego specjalnie dla Leica Gallery to 11 fotografii wielkoformatowych, oraz grafika komputerowa. To kreacyjna fotografia podwodna będąca próbą zapanowania nad materią – wodą, ruchem, światłem.

W podwodnej sesji fashion z modelką w stanie nieważkości wszystko staje się magiczne – zatrzymana ekspresja, wrażenie lewitowania – ciała, włosów i tkanin, które zyskują nową plastykę i lekkość. Woda tworzy swoistą trójwymiarowość i choć patrzymy na zdjęcia to mamy niezwykłe złudzenie głębi i przestrzeni.

Projektowi O2 towarzyszą grafiki Piotra Janowczyka – historyka sztuki, plastyka, rysownika i grafika operującego językiem wizualnym, typowym dla kultury masowej, street-artu i komiksu.

W projekcie wzięły udział syreny: Agata Małecka i Martyna Kowalik. Unikalne kreacje zaprojektowała Joanna Paradecka. Jej prace to recyclingowa haute couture, powstała na bazie tkanin pozyskanych z innych istniejących ubrań. Autorką charakteryzacji jest Edyta Kobusińska.

Szymon Kobusiński od lat z pasją zajmuje się portretem, także podwodnym. Mimo, że w fotografii stawia na jakość często kieruje się intuicją i instynktem. Urodzony w 1973 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Jest wykładowcą w Warszawskiej Szkole Reklamy i szkołach wyższych (m.in. dla PWSFiTv w Łodzi, ASP w Krakowie, UMCS w Lublinie). Jest również mentorem Photo Lab Nokia Trends 2007. Kobusiński to także laureat nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, m.in. I nagrody w Konkursie dla Fotografów Profesjonalnych Modna Nokia w 2004 r.

Wystawa fotografii
Szymon Kobusiński, O2
Wernisaż: od 14 marca 2012, godz. 19.00
Wystawa potrwa od 14 marca do 10 kwietnia

Dodaj komentarz