• 2012-03-10

Sinead O’Connor wystąpi w czerwcu we Wrocławiu

19 czerwca 2012 roku na wrocławskiej Wyspie Słodowej, w ramach WrocLove Fest 2012, wystąpi Sinead O’Connor. Będzie to jej pierwszy koncert w Polsce po wydaniu ostatniego albumu How About I Be Me (And You Be You)?.

Sinead O’Connor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sinead O’Connor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sinead O’Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na scenie muzycznej. To wokalistka obdarzona niezwykle wrażliwym, łamiącym ludzkie serca, a jednocześnie psychodelicznym i niepokojącym głosem. To również niepokorna duchem, wojownicza królowa muzyki. Niestrudzona w swoim działaniu pomimo kontrowersji, które przez wszystkie lata gromadziły się wokół jej osoby, nie poddała się i koncertuje wydając kolejne, jeszcze lepsze płyty. Sinead O’Connor jest bez wątpienia jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem na muzycznej scenie, a jej koncerty na długa zapadają w pamięć.

Muzyczna kariera Sinead rozkwitła dzięki pierwszemu hitowi Mandika w 1987 roku, a multi platynowy sukces płyty I Do Not Want What I Haven’t Got z wersją utworu Prince’a Nothing Compares 2 U umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej. Następne lata to liczne kolaboracje oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z tak odległymi muzycznymi gatunkami jak irlandzki folk Sean-Nós Nua (2002) czy roots reggae Throw Down Your Arms (2005).

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, The Chieftans, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie. Sinead O’Connor jest jedną z ikon irlandzkiej muzyki i status ten utrzymuje nieprzerwanie od 30 lat swojej działalności artystycznej. Do tej pory wokalistka wydała 13 albumów – ostatni How About I Be Me (And You Be You)? na światowym rynku ukazał się 5 marca 2012 roku.

Koncert artystki odbędzie się podczas WrocLove Fest 2012 – trzydniowej imprezy muzycznej organizowanej z okazji Święta Wrocławia. Swój występ na WrocLove Fest potwierdziły już gwiazdy reggae – Gentleman i Stephen Marley oraz hiszpańska gwiazda flamenco chill – Chambao.

19 czerwca, godz.18.00
Wyspa Słodowa
Wrocław

WrocLove Fest – Święto Wrocławia
Sinead O’Connor

Dodaj komentarz