• 2012-03-10

Malarstwo Grzegorza Mroczkowskiego w Przemyślu

16 marca 2012 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbędzie się wystawa malarstwa Grzegorza Mroczkowskiego.

Grzegorz Mroczkowski, Akwarela, 2008 (źródło: materiały prasowe)

Grzegorz Mroczkowski, Akwarela, 2008 (źródło: materiały prasowe)

Obserwując zarówno obrazy, akwarele, ale i realizacje monumentalne przypomniałam sobie fragment noty biograficznej Grzegorza Mroczkowskiego, w której wspomina lata nauki w szkole muzycznej. Sądzę, że połączenie zainteresowania muzyką, wchodzenie w obszar technologii i technik malarskich stwarza wewnętrzną siłę, ale i przekonywującą poetykę twórczości Mroczkowskiego. Kto wie, może symbioza muzyki i poznawania technologii dawnego i nowego malarstwa, świata realizacji sakralnych i krajobrazów z pogranicza abstrakcji doprowadza Grzegorza Mroczkowskiego do twórczości nie tylko posiadającej swój niepowtarzalny klimat i poetykę, ale charakter transcedentalnego spojrzenia na rzeczywistość.

Prof. Irena Popiołek Rodzińska

Grzegorz Mroczkowski - urodzony 1 maja 1966 r. W latach 1981-1986 podejmował naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w latach 1989-1994. W roku 1993 odbył staż w pracowni Technologii i Technik Malarstwa Sztalugowego w macierzystej uczelni. W 1994 zdobył dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Od 2001 uzyskał kwalifikacje I stopnia. W roku 2003 zatrudniony w Instytucie Edukacji Artystycznej w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Od roku 2008 zatrudniony w Instytucie Edukacji Artystycznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W 2009 roku obrona przewodu habilitacyjnego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa i w tym samym roku otrzymuje tytuł profesora Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia 2012 r.
Galeria Sztuki Współczesnej
Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego
ul. T. Kościuszki 3
Przemyśl

Dodaj komentarz