• 2012-03-10

3. edycja konkursu Fresh Zone

9 marca 2012 roku rozpoczęła się 3. edycja konkursu Fresh Zone, towarzyszącego Festiwalowi ArtBoom w Krakowie.

Jak co roku, festiwalowi towarzyszy konkurs Fresh Zone stworzony z myślą o umożliwieniu prezentacji swoich prac najmłodszemu pokoleniu artystów debiutujących w świecie sztuki.

 Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno indywidualnych uczestników jak i interdyscyplinarne zespoły, studentów oraz absolwentów, którzy chcą kreatywnie ingerować w przestrzeń publiczną. Na Wasze projekty czekamy od dzisiaj do 9 kwietnia – zachęca Izabela Helbin.

Aby wziąć udział w konkursie należy twórczo odnieść się do motywu przewodniego tegorocznej edycji festiwalu (Twierdza Kraków) i zaprojektować pracę przeznaczoną dla jednej z siedmiu dzielnic otaczających krakowskie Stare Miasto: Podgórza, Prądnika Białego, Prądnika Czerwonego, Grzegórzek, Dębnik, Krowodrzy i Zwierzyńca.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Do projektu należy dołączyć: portfolio, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni Krakowa, a także krótki opis merytoryczny, specyfikację techniczną i opis realizacji. Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać do 9 kwietnia na adres: young@artboomfestival.pl.

Projekt musi być charakterystyczny dla danej dzielnicy i powstać specjalnie na potrzeby konkursu Fresh Zone. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 30 kwietnia. Spośród nadesłanych prac, interdyscyplinarne jury wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają po pięć tysięcy złotych na realizację swoich projektów w czerwcu, podczas Festiwalu ArtBoom.

Dodaj komentarz