Zofia Kulik – Artystka Lubelskiej Kolekcji

8 marca 2012 roku o godz. 18.00 w Lubelskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych odbędzie się spotkanie z Zofią Kulik. Wydarzenie z cyklu Artyści Lubelskiej Kolekcji poprowadzi Marcin Lachowski.

Spotkanie z Zofią Kulik, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Zofią Kulik, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zofia Kulik jest jedną z najważniejszych polskich artystek sztuk wizualnych. Współpracując w latach 70. z Przemysławem Kwiekiem stworzyła oryginalną formułę sztuki zaangażowanej – sztuki działań. Jako duet KwieKulik prowadzili także autorską Pracownię Działań Dokumentacji i Upowszechniania, która stała się unikatowym archiwum polskiej neoawangardy. Od 1987 roku artystka tworzy wielkoformatowe fotograficzne montaże, w których zajmuje się problemem władzy, analizuje język mass-mediów, a także podejmuje wątki feministyczne. Jej prace pokazywane były w wielu prestiżowych galeriach i muzeach. W 1997 reprezentowała Polskę na Biennale w Wenecji.

Artyści Lubelskiej Kolekcji – cykl rozmów z artystami, których prace znajdują się w zbiorach sztuki współczesnej gromadzonych przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Cykl zainicjowany został w 2006 roku. Dotychczas odbyło się 16 spotkań.

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych
Galeria Lipowa 13
ul. Lipowa 13
Lublin

Dodaj komentarz