• 2012-03-05

Nabór do trzeciej edycji Studia Nowe Horyzonty

Od 23 do 26 lipca 2012 roku, podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu, odbędzie się trzecia edycja Studia Nowe Horyzonty.

Studio Nowe Horyzonty to inicjatywa przeznaczona dla młodych profesjonalistów z branży filmowej w Polsce. Jego zadaniem jest dostarczenie młodym osobom z branży filmowej wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego.

Warsztaty dostarczają młodym profesjonalistom wiedzy, którą rzadko mają okazję zdobyć w szkole filmowej – m.in. na temat promocji, marketingu filmowego, sprzedaży, pitchingu, networkingu, strategii festiwalowej, słowem, uczą ich właściwego podejścia do pracy i swojej kariery za granicą. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Nad tegorocznym programem studia ponownie czuwa Hayet Benkara, wieloletnia współpracowniczka festiwali w Rotterdamie, Toronto i Cannes. W program aktywnie włączona jest również London Film Academy. Jako wykładowcy zaproszeni zostali doświadczeni eksperci z branży – producenci, agenci sprzedaży i selekcjonerzy międzynarodowych festiwali, a także uznani twórcy.

Swój udział potwierdziła już Agathe Valentin – Head of Sales francuskiej firmy Films du Losange, a także Mathilde Henrot – założycielka portalu Festivalscope, Ivana MacKinnon – producent pracujący przy filmach Danny’ego Boyle, a także wykładowca London Film Academy, ekspert od pitchingu – David Pope. W programie znajdą się również masterclassy ze znanymi reżyserami i case study filmów, które odniosły sukces w ostatnich latach.

Studio Nowe Horyzonty czeka na uczestników z całego spektrum branży filmowej – reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów, kompozytorów. Z udziału w warsztatach najbardziej skorzystają jednak uczestnicy już z pewnym doświadczeniem, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o zagranicznym rynku filmowym i nawiązać nowe kontakty branżowe.

Wśród 24 uczestników trzeciej edycji znajdzie się 14 osób z Polski (reżyserów, scenarzystów, producentów, operatorów i kompozytorów) wybranych spośród zgłoszeń, a także 10 osób z zagranicy wybranych przez partnerów wydarzenia – festiwale filmowe z Rumunii, Portugalii, Niemczech i Francji.

Zgłoszenia na Studio Nowe Horyzonty przyjmowane są od 2 marca do 20 kwietnia 2012 roku.

Dodaj komentarz