• 2012-03-05

Ken Vandermark’s Resonance Ensemble w Poznaniu

15 marca 2012 roku w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu odbędzie się koncert Resonance Ensemble w ramach festiwalu Nowy Wiek Awangardy.

Resonance (źródło: materiał prasowy organizatora)

Resonance (źródło: materiał prasowy organizatora)

Resonance to projekt przygotowany, skomponowany i zaaranżowany przez Kena Vandermarka. Miał już trzy swoje odsłony – w 2007 (w Krakowie), 2009 (w Krakowie plus trasa koncertowa obejmująca Polskę, Włochy, Węgry oraz Ukrainę) oraz festiwal w Chicago w marcu ubiegłego roku (Resonance Festiwal organizowany był przez cztery polskie nie zależne wytwórnie płytowe – NotTwo, Multikulti Project, Kilogram Records i Laurence Family). Na muzykę wykonywaną w jego ramach znów złożą się kompozycje Kena Vandermarka, w tym dedykowane Czesławowi Miłoszowi oraz Witoldowi Lutosławskiemu.

Muzyka zespołu jest sumą doświadczeń Vandermarka w pracy nad wielonurtowymi kompozycjami na bigband jazzowy ze szczególnym uwzględnieniem free jazzowych doświadczeń oraz historycznej ciągłości tradycji jazzowych orkiestr od lat trzydziestych (dokonania orkiestra Stana Kentona i Duke’a Ellingtona) po dzień dzisiejszy. Wydany w roku 2009 nakładem krakowskiej oficyny NotTwo box Resonansu uznany został przez dziennikarzy All About Jazz za najwybitniejsze dzieło edytorskie 2009 roku w kategorii wydawnictwa wielopłytowe.

Skład:

Magnus Broo: trąbka
Tim Daisy: bębny i instrumenty perkusyjne
Per-Ake Holmlander: tuba
Dave Rempis: saksofon altowy i tenorowy
Steve Swell: puzon
Mark Tokar: kontrabas
Mikołaj Trzaska: saksofon altowy, klarnet basowy
Ken Vandermark: klarnet, saksofon tenorowy
Michael Zerang: bębny i instrumenty perkusyjne
Wacław Zimpel: klarnet, klarnet basowy, tarogato

15 marca, godz. 20.00
Pawilon Nowej Gazowni, Stare Koryto Warty
ul. Ewangeliska 1
Poznań

Dodaj komentarz