• 2012-03-03

Sinusoidal supportem Little Dragon na scenie City Sounds we Wrocławiu

11 marca 2012 roku we wrocławskim klubie Eter formacja Sinusoidal poprzedzi występ Little Dragon na scenie City Sounds.

Sinusoidal (źródło: materiały prasowe)

Sinusoidal (źródło: materiały prasowe)

Sinusoidal to duet wokalistki Adrianny Styrcz, szerzej znanej m.in. ze znakomitego występu w programie X-Factor, i Michała Siwaka, dj-a i producenta, współpracującego między innymi z: Antony and the Johnsons, Julią Kent, Muną Zul, The Crystal Method, Fiszemade, Pustkami, Miloopą czy Noviką.

Zespół stylistycznie oscyluje między elektroniką, downtempo, nu-jazzem, ambientem i trip-hopem. Na koncie ma ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków EP-kę Sinusoidal oraz wydany we wrześniu 2011 roku longplay Out of the Wall. Jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu długogrającego, na jednym z koncertów zespołu pojawił się sam Tricky. Współzałożyciel Massive Atack zaproponował wrocławianom współpracę, której rezultaty będzie można usłyszeć najprawdopodobniej na wiosnę 2012 roku.

Sinusoidal to obecnie jedna z najbardziej obiecujących polskich formacji. Z ciekawością przyglądamy się ich kolejnym, co raz pewniej stawianym krokom i z dumą prezentujemy ich jako pierwszy polski skład w ramach naszego cyklu

Maciek Szabatowski, pomysłodawca City Sounds.

Skład:
Michał Siwak – elektronika
Adrianna Styrcz – wokal
Jan Michalec – trąbka
Marcin Rak – perkusja
Zbigniew Kozera – bas
Wojciech Orszewski – gitara

11 marca, godz. 19.00
klub Eter
ul.Kazimierza Wielkiego 19
Wrocław

Dodaj komentarz