• 2012-03-03

X Ogólnopolska Konferencja E-kultura w Polsce i na świecie

13 marca 2012 roku w Restauracji Wierzynek w Krakowie odbędzie się X Ogólnopolska Konferencja E- kultura w Polsce i na świecie – prawne aspekty rozpowszechniania zbiorów w Internecie.

News O.pl / konferencje

News O.pl / konferencje

W trakcie konferencji zostanie przekazana wiedzę na temat praw autorskich w Internecie.

Organizatorzy podejmą próbę ukazania praktycznego zastosowania prawa Internetu dla kultury. W praktyczny sposób zostanie ukazana skomplikowana materia praw autorskich w e-kulturze. Zostaną wskazane również kruczki prawne, które można wykorzystać w codziennej pracy i powiemy jak to naprawdę jest z tym dozwolonym użytkiem publicznym w Polsce i na świecie.

Wirtualna kultura – czy można kopiować Mona Lizę w cyberprzestrzeni? Katalogi, wystawy, encyklopedie on-line – czy są dopuszczalne? Wirtualna wycieczka – prawne aspekty e-zbiorów w Polsce i na świecie. Czy można pokazywać na własnych stronach WWW zbiory Muzeum Guggenheima, Muzeum Impresjonistów czy też zbiory rosyjskiego Ermitrażu? Skanowanie zbiorów – digitalizacja zbiorów w Polsce i na świecie (programy międzynarodowe). Jak to naprawdę jest ze światowym dozwolonym użytkiem w e-kulturze? Cyfrowe biblioteki na świecie – jak prawo światowe reguluje dostęp do wirtualnych bibliotek? Wolna kultura – czyli co to są licencje Open Source i Creative Commons?

Podczas Konferencji poruszone będą najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa autorskiego w cyberprzestrzeni w kontekście kultury w Polsce i na świecie. Omówione zostaną zarówno problemy digitalizacji zbiorów, możliwości pokazywania zbiorów w sieci, możliwości kopiowania zbiorów innych instytucji na własne strony internetowe. W czasie Konferencji poruszona zostanie również bardzo istotna problematyka wyboru właściwego prawa oraz odpowiedzialności cywilnej i karnej za naruszenie prawa w Internecie.

Konferencja ma wymiar praktyczny – wszyscy prelegenci, z autopsji, znają problemy związane z zagadnieniami cyber-prawa.

Prelegenci: Michał Plotzke, Mec. Monika Brzozowska Kancelaria PDB oraz Mec. Michał Olszyński Kancelaria PDB

Konferencja E-kultura odbędzie się: 13 marca, godz. 9.30
Restauracja Wierzynek, Sala Rycerska
ul. Rynek Główny 15
Kraków

Dodaj komentarz