• 2012-03-03

Designerski Kod miasta w Poznaniu

Od 6 marca 2012 roku w Concordia Design w Poznaniu będzie można oglądać wystawę Kod miasta.  Jest to wspólne przedsięwzięcie miasta, partnerów Konsorcjum Marki Poznań, IDZ Berlin oraz Concordia Design.

„Kod miasta”, zaproszenie (źródło: materiał prasowy)

„Kod miasta”, zaproszenie (źródło: materiał prasowy)

Kod miasta to tytuł wystawy, której ideą jest pokazanie potencjału twórczego Poznania przez sylwetki najlepszych projektantów i marki związane z miastem kierujące się designem w swojej strategii. Design rozumiany jako projektowanie produktów, usług, komunikacji, architektury, przestrzeni publicznej, mody, a także jako proces w zarządzaniu. Nazwa wystawy nawiązuje do kodu DNA miasta.

Na wystawie zaprezentowana zostanie ewaluacja designu opakowania kremu NIVEA od 1911 roku i opakowania marki Lisner, design największych marek jubilerskich w kraju firmy Apart, W.Kruk, YES, kolekcja mody marki Solar, a także innowacyjne meble marki Meble VOX.

W zakresie designu przestrzeni publicznej marka Allegro przedstawi stojaki na rowery, Solaris pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym, Volkswagen Poznań projekty dla przemysłu motoryzacyjnego. Kod Miasta to także miejsce prezentacji architektury centrum sztuki i biznesu Stary Browar oraz nowego terminalu Portu Lotniczego Poznań- Ławica.

Do udziału w wystawie i prezentacji wzornictwa Miasto Poznań oraz Concordia Design zaprosiło znanych już w świecie designu projektantów oraz młodych designerów odnoszących pierwsze sukcesy. Na wystawie pojawią się projekty: Anny Orskiej, Mariusza Małeckiego, Pawła Grobelnego, Tomasza Augustyniaka, Magdaleny Sikorskiej, Magdaleny Pilaczyńskiej, Natalii Jaroszewskiej, Joanny Polińskiej, wierszyłłowski i projektanci, Piotra Kuchcińskiego, AnoMalia, MindSailors, School of Form.

W ramach współpracy w Concordia Design odbędzie się wystawa partnerska miasta Berlin, która pokaże Berlin jako centrum designu przemysłowego i miejsce powstawania innowacyjnych produktów o wyjątkowym znaczeniu międzynarodowym.

Wystawa Kod miasta będzie prezentowana podczas wydarzenia promującego dobre wzornictwo arena DESIGN organizowanego po raz czwarty na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Poznań czerpie z doświadczeń największych metropolii europejskich takich, jak Barcelona, Berlin czy Amsterdam, które już dawno zrozumiały, że podstawą rozwoju jest współpraca i synergia działań podmiotów z różnych sektorów. Konsorcjum Marki Poznań to właśnie taka platforma – pierwsza w Polsce próba integracji potencjałów w oparciu o ścisłą współpracę polegającą na uzyskaniu trwałego efektu synergii w obszarze promocji. Wystawa Kod Miasta nawiązuje do poznańskiego kodu DNA opartego na wartościach takich jak: rzetelność, kreatywność i innowacyjność – podkreśla Łukasz Goździor dyrektor Biura Promocji Miasta.

Wernisaż: 6 marca, godz. 18.00
Wystawa potrwa do: 15 marca
Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Poznań

Dodaj komentarz