• 2012-03-01

Malarstwo na cztery ręce w Galerii Ca-ffe pod spódnicą

Od 9 marca 2012 roku w Galerii Ca-ffe pod spódnicą Ośrodka Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Danuty i Władysława Sroczyńskich Malarstwo na cztery ręce.

„Malarstwo na cztery ręce”, plakat (źródło: materiał prasowy)

„Malarstwo na cztery ręce”, plakat (źródło: materiał prasowy)

W prezentowanych pracach dwójki wrocławskich artystów – Danuty i Władysława Sroczyńskich dominuje pejzaż i zachwyt pięknem przyrody.

Władysław Sroczyński, zmarły w 1992 r. wrocławski artysta przez większość swego życia z ogromnym zamiłowaniem uprawiał malarstwo (olejne i akwarelę). Jego twórczość zwraca uwagę perfekcyjnością warsztatu oraz urodą gry barw i światłocienia. Potrafił łączyć w obrazach realizm i emocjonalność przedstawianych postaci. Jak twierdzą znawcy jego twórczości – artysta w swoim dziele pozostawił własną duszę. Brał udział w wielu wystawach i plenerach w kraju i zagranicą. Wielokrotnie nagradzany za swój kunszt artystyczny.

Danuta Sroczyńska (prywatnie żona Władysława Sroczyńskiego, również malarka) specjalizuje się w malarstwie olejnym, akrylu i tuszu. Jej pejzaże cechuje emocjonalność, bije z nich zachwyt nad otaczającym światem. Nie brakuje im jednak dużej dozy realizmu. Artystka lubi czyste, subtelne barwy pełne światła i słońca. Wiele obrazów Danuty Sroczyńskiej powstało z inspiracji krajobrazem południowej Europy. Malarka miała okazję poznać m.in. Grecję, Włochy czy Francję dzięki uczestnictwu w plenerach zagranicznych. Brała też udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Należała do Europejskiego Stowarzyszenia Europen Union Migrant Artists Network w Finlandii. Wielokrotnie zauważana, nagradzana i wyróżniana. W Austrii i Wiedniu otrzymała Certyfikat.

Wernisaż: 9 marca, godz. 18.00
Wystawa potrwa do: 30 marca
Galeria Ca-ffe pod spódnicą, Ośrodek Działań Twórczych Światowid
ul. Sempołowskiej 54a
Wrocław

Dodaj komentarz