• 2012-02-29

Poranki Filmowe w Centrum Sztuki WRO

4 marca 2012 roku o godz. 12.30 w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu wznowiony zostanie cykl Poranków Filmowych – coniedzielnych projekcji najciekawszych, specjalnie wybranych polskich i zagranicznych filmów animowanych.

Poranki Filmowe w Centrum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poranki Filmowe w Centrum Sztuki WRO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwyczajowo niedziele od marca do czerwca będą obfitować w atrakcje: podczas Poranków poznamy filmy tych najsłynniejszych, jak i początkujących twórców, przypomnimy doskonałe tytuły odnalezione w archiwach, obejrzymy retrospektywne programy dedykowane wyjątkowym animatorom oraz najnowsze realizacje konkretnych studiów lub wybrane z programu europejskich festiwali. Dzięki współpracy z dziecięcymi pracowniami animacji, w niektóre niedzielne wyświetlane będą filmy tworzone przez najmłodszych animatorów, rówieśników naszej publiczności. I jak zawsze – prócz komentarza – dialogów niejednego zagranicznego filmu wysłuchamy na żywo.

W programie Poranków nie zabraknie wydarzeń specjalnych, gości oraz dodatkowych ciekawych propozycji edukacyjnych. Niektóre projekcje będą połączone z oprowadzaniem po aktualnych wystawach Centrum Sztuki WRO – to świetna okazja, by poznać prace medialne współczesnych artystów, obejrzeć wielkoformatowe projekcje czy poprzez zabawę poznawać tajniki instalacji interaktywnych.

4 marca, godz. 12.30, Pyszne ciacha na start

Na początek wiosennej edycji Poranków Filmowych przypomniane zostaną przygody bohaterek i bohaterów doskonałych animowanych serii realizowanych przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie w latach 70. i 80. Z ciekawostek – dialogi i teksty piosenek do serii Dixie stworzyła Agnieszka Osiecka!

Program pokazu

1. Kaśka i Baśka – Pyszne ciacha, 1980, reż. Alina Maliszewska
2. Kaśka i Baśka – W cyrku, 1973, reż. Alina Maliszewska
3. Gucio i Cezar – Klucz do skarbu, 1976, reż. Roman Huszczo
4. Dixie – Sezon Ogórkowy, 1982, reż. Leszek Gałysz
5. Dixie – Szalony Kelner, 1982, reż. Leszek Gałysz

Niedzielne Poranki Filmowe w Centrum Sztuki WRO

Najlepsze polskie i zagraniczne filmy animowane w cyklu Przedszkole Mediów
4 marca do 3 czerwca
Wszystkie niedziele, zawsze o 12.30, wstęp wolny
Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz